ماه رمضان
تصویر برگزیده

روابط عمومی شانزدهمین جشن سینمای ایران اعلام کرد:

نامزدهای فیلم مستند شانزدهمین جشن سینمای ایران

آرتنا: فهرست اسامی نامزدهای فیلم مستند شانزدهمین جشن سینمای ایران اعلام شد.

zoom
نامزدهای فیلم مستند شانزدهمین جشن سینمای ایران

به گزارش خبرگزاری هنر «آرتنا»، هیات داوران بخش مستند پس از بازبینی و ارزیابی فنی، هنری و حرفه ای و پس از جمع آوری و شمارش آرا، نتایج زیر را برای دریافت تندیس و دیپلم افتخار شانزدهمین جشن سینمای ایران اعلام کرد.


*نامزدهاي بهترين فيلم كوتاه مستند
1-    آک، آپ، آس       به تهيه كنندگي    محمدعلی هاشم زهی-مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
2-    اولین دستمزد     به تهيه كنندگي     محمد آفریده
3-    پولیس پولیس   به تهيه كنندگي   محمد امین مهتدی جعفری- امیرحسین خلیل زاده
4-    خانه ای در مه    به تهيه كنندگي        جواد ظهیری
5-    موکان            به تهيه كنندگي        محمدرضا خوش فرمان        
*نامزدهاي بهترين كارگرداني فيلم كوتاه مستند
1-    محمدعلی هاشم زهی            براي فيلم         آک، آپ، آس        
2-    امیر حسین خلیل زاده            براي فيلم        پولیس پولیس
3-    مختارنامدار        براي فيلم        خانه ای در مه
4-    محمد علی هاشم زهی        براي فيلم        موکان
5-    لیلا خلیل زاده       براي فيلم        یک نفر می بافد

*نامزدهاي بهترين فيلم نيمه بلند مستند
1-    از ایران یک جدایی  به تهيه كنندگي   کتایون شهابی- آزاده موسوی ـ کورش عطائی
2-    سپیده دمی که بوی لیمو می داد    به تهيه كنندگي    آزاده بی زار گیتی- مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
3-    سه چنگ حاک       به تهيه كنندگي        یاسر خیر   
4-    شاهجهان    به تهيه كنندگي     حسن نقاشی
5-    فراتر از رنگ   به تهيه كنندگي   آنیتا الخاص-پیمان فتوت احمدی – مریم سپهری

*نامزدهاي بهترين كارگردان فيلم نيمه بلند مستند
1-    محمدرضا جهان پناه       براي فيلم      سایه های روشن
2-    آزاده بی زار گیتی  براي فيلم     سپیده دمی که بوی لیمو می داد
3-    یاسر خیر            براي فيلم      سه چنگ حاک
4-    حسن نقاشی        براي فيلم      شاهجهان
5-    مریم سپهری            براي فيلم     فراتر از رنگ
6-    رخشان بنی اعتماد        برای فیلم     فردا می بینمت الینا
*نامزدهاي بهترين فيلم بلند مستند
1-    آخرین روزهای زمستان  به تهيه كنندگي     حبیب اله والی نژاد
2-    جائی برای زندگی    به تهيه كنندگي  محسن استاد علی – نسرین عبدی
3-    حیات در رگهای سرد     به تهيه كنندگي     فتح الله امیری
4-    خاطراتی برای تمام فصول  به تهيه كنندگي     مرتضی رزاق کریمی
5-    شش قرن، شش سال      به تهيه كنندگي     مجتبی میر تهماسب    
*نامزدهاي بهترين كارگردان فيلم بلند مستند
1-    محمد حسین مهدویان       براي فيلم        آخرین روزهای زمستان
2-    محسن استاد علی        براي فيلم        جائی برای زندگی
3-    فتح الله امیری      براي فيلم        حیات در رگهای سرد
4-    مصطفی رزاق کریمی       براي فيلم        خاطراتی برای تمام فصول
5-    مجتبی میرتهماسب       براي فيلم        شش قرن، شش سال

*نامزدهاي بهترين پژوهش
1-    دکتر بهزاد فتحی نیا      براي فيلم     حیات در رگهای سرد
2-    مصطفی رزاق کریمی- سام کلانتری      براي فيلم  خاطراتی برای تمام فصول    
3-    حسن نقاشی       براي فيلم         شاهجهان     
4-    مجتبی میرتهماسب           براي فيلم     شش قرن، شش سال
5-    علی محمد قاسمی – اعظم نجفیان    برای فیلم        گزارش شنبه        
*نامزدهاي بهترين فيلمبرداري
1-    بهروز بادروج       براي فيلم        آک، آپ، آس
2-    فرهاد طالبی نژاد         براي فيلم      جایی برای زندگی
3-    محمد نورمحمدی- محمود منصوری    براي فيلم   حیات در رگهای سرد
4-    حسن نقاشی- آرش یزدانی       براي فيلم     شاهجهان
5-    بهروز بادروج                    براي فيلم        موکان
*نامزدهاي بهترين تدوین
1-    محمد حسین مهدویان             براي فيلم آخرین روزهای زمستان
2-    آرش زاهدی اصل – عبدالله شکری     براي فيلم آک، آپ، آس
3-    بابک حیدری                براي فيلم جایی برای زندگی
4-    مجید محمد دوست            براي فيلم حیات در رگهای سرد
5-    محمد پور فر                براي فيلم خاطراتی برای تمام فصول
6-    آرش زاهدی اصل            براي فيلم    موکان

نامزدهاي بهترين صدا
1-    مهرشاد ملکوتی- امیر ترکمن    برای فیلم     آخرین روزهای زمستان    
2-     سید علیرضا علویان- شاهین پور داداشی   برای فیلم    جایی برای زندگی
3-     فرزاد جعفریان- هادی کریمی – مجید محمد دوست   برای فیلم  حیات در رگهای سرد
4-    محمد پورفر         برای فیلم     خاطراتی برای تمام فصول
5-    احمد صراف یزد- مینا مشهدی  برای فیلم     شاهجهان
6-    مازیار شیخ محبوبی- امیر حسین قاسمی    برای فیلم شش قرن، شش سال

نامزدهای بهترین موسیقی
1-    ستار اورکی            برای فیلم     از ایران یک جدایی
2-    بابک میرزاخانی         برای فیلم     حیات در رگهای سرد
3-    بابک میرزاخانی         برای فیلم     در جستجوی پلنگ ایرانی
4-    محمدرضا درویشی        برای فیلم     سپیده دمی که بوی لیمو می داد
5-    حامد ملک        برای فیلم         فراتر از رنگ

۱۴:۳۰ ::: ۱۶ / ۶ / ۱۳۹۳

ARTNA آرتنا-> سینما -

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید