ماه رمضان
تصویر برگزیده

اعلام شد؛

اسامی نامزدهای دریافت جایزه از جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»

آرتنا: اسامی نامزدهای دریافت جایزه از هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» اعلام شد.

zoom
اسامی نامزدهای دریافت جایزه از جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»

به گزارش خبرگزاری هنر «آرتنا»، اسامی نامزدهای دریافت جایزه از دو بخش «جایزه شهید آوینی» و «مسابقه ملی» این جشنواره به شرح ذیل است:
بخش جایزه شهید آوینی
هیأت داوری بخش «جایزه شهید آوینی» جشنواره سینماحقیقت متشکل از آقایان محمدرضا جعفری‌جلوه، محمد داوودی و امیر خوراکیان، پس از بررسی 22 فیلم منتخب هیأت انتخاب، فیلم‎های ذیل را به عنوان نامزدهای دریافت جایزه از بخش «جایزه شهید آوینی» انتخاب و اعلام کردند:
الف- نامزدهای بهترین فیلم کوتاه (جایزه شهید آوینی):        
آشنای غریب (مصطفی شبان)، مالکیه (محمدباقر شاهین)، میراث مجید (مصطفی آتشمرد)، و آزادی (لعیا عباس میرزایی)
ب- نامزدهای بهترین فیلم نیمه‌بلند و بلند (جایزه شهید آوینی):    
هیأت داوران با توجه به تعداد محدود فیلم‎ها در بخش مستند بلند، دو بخش فیلم‎های نیمه‏‎بلند و بلند را به طور مشترک داوری نموده و آثار ذیل را به عنوان آثار نامزد دریافت جایزه این بخش معرفی کردند:
ابرها در راهند (محمدعلی فارسی)، اتاق جنگ (مصطفی حریری)، پیروزی (حمید کوهپایی)، چه کسی ما را کشت؟ (محمدحسین جعفریان)، زمان به وقت موسیو ستبون (محمود کریمی)، وقتی گنجشک‏ها جیغ می‎کشند (خلیل رشنوی)
بخش مسابقه ملی
هیأت داوری هشتمین جشنواره بین‎المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» متشکل از آقایان دکتر احمد ضابطی‌جهرمی، محمدرضا مقدسیان، دکتر حبیب احمدزاده، مصطفی رزاق‌کریمی، سعید ابوطالب، رامین حیدری‌فاروقی و محمد شیروانی، پس از بررسی 118 فیلم منتخب هیأت انتخاب، فیلم‎های ذیل را به عنوان نامزدهای بخش «مسابقه ملی» جشنواره انتخاب و اعلام کردند:
نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند کوتاه:
آشنای غریب (مصطفی شبان)، اینجا چراغی روشن است (کاظم حسینی)، داروی کشنده (امیر تاجیک)، قاشق (جلال ویسی)، لیر (محمدرضا حافظی)، مالکیه (محمدباقر شاهین)
نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند نیمه‏بلند:
آقای بیکار (علی همراز)، روی زیرزمین (ماهان خمامی‎پور)، عروسک‏ها نمی‏دانند (نوا رضوانی)، فراتر از رنگ (مریم سپهری)، می‏لا دو (فاطمه طوسی)
نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند ‏بلند:
آتلان (معین کریم‎الدینی)، ابرها در راهند (محمدعلی فارسی)، بختک (محمد کارت)، جایی برای زندگی (محسن استادعلی)، من می‎خوام شاه بشم (مهدی گنجی)
نامزدهای بهترین پژوهش:
ابرها در راهند (مهدی فارسی)، چنارستان (هادی آفریده)، خرابات (آرش اسحاقی)، سفر به آمادای (دکتر آریا شفائی‌پور)، سیاه چاله (مهدی چلانی)، شش قرن و شش سال (مجتبی میرتهماسب)
نامزدهای بهترین تصویربرداری:
آتلان (محمد لطفیان)، اهالی خیابان یکطرفه (رضا تیموری)، حیات در رگ‎های سرد (مهدی نورمحمدی و محمود منصوری)، سیاهان جنوب ایران (رضا تیموری)
نامزدهای بهترین صدابرداری:
آتلان (طاهر پیشوایی)، جایی برای زندگی (شاهین پورداداشی)، چنارستان (حسن شبانکاره)، حیات در رگ‏های سرد (فرزاد جعفریان، مجید محمددوست)، سفر به آمادای (پویان باشتی‌منفرد)
نامزدهای بهترین تدوینگر:    
آتلان (معین کریم‌الدینی)، آقای بیکار (علی همراز)، جایی برای زندگی (بابک حیدری)، چنارستان (حمید نجفی‌راد)، عروسک‎ها نمی‏دانند (نوا رضوانی)
نامزدهای بهترین نویسنده گفتار متن:
آقای بیکار (علی همراز)، اتاق جنگ (مصطفی حریری)، چنارستان (هادی آفریده)، عیّار مشروطه (مسعود اعرابی)
نامزدهای بهترین فیلم (تهیه‏کننده):
ابرها در راهند (محمدعلی فارسی)، جایی برای زندگی (محسن استادعلی، نسرین عبدی)، چنارستان (هادی آفریده)، حیات در رگ‎های سرد (فتح‌الله امیری)، شش قرن و شش سال (مجتبی میرتهماسب)                   
هیات داوران بخش‌های مسابقه بین‌الملل، مستند شهر، صنایع دستی و هنرهای سنتی نامزدی اعلام نکردند.
ضمناً دو جایزه ویژه دبیر جشنواره هم در بخش‌های مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی اهدا خواهد شد.
مراسم اختتامیه هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، از ساعت 18 عصر یکشنبه 16 آذرماه 1393 در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید