ماه رمضان
تصویر برگزیده

اعلام شد؛

اسامی نامزدهای بخش های مختلف جشنواره فیلم فجر

آرتنا: اسامی نامزدهای بخش های مختلف سی و سومین جشنواره فیلم فجر معرفی شد.

zoom
اسامی نامزدهای بخش های مختلف جشنواره فیلم فجر

به گزارش خبرگزاری هنر «آرتنا»، اسامی نامزدهای بخش های سودای سیمرغ، نگاه نو، هنر و تجربه و سینما حقیقت سی و سومین جشنواره فیلم فجر به شرح زیر است:

اسامی نامزدهاي بخش سوداي سيمرغ (مسابقه سينماي ايران)
*نامزدهاي جايزه بهترين فيلم
۱- فرزاد موتمن و علي حضرتي براي تهيه کنندگي فيلم خداحافظي طولاني
۲- عليرضا رئيسيان براي تهيه کنندگي فيلم دوران عاشقي
۳- بيتا منصوري براي تهيه کنندگي فيلم رخ ديوانه
۴- منوچهر شاهسواري براي تهيه کنندگي فيلم مزار شريف
۵- جواد نوروز بيگي براي تهيه کنندگي فيلم من ديه گو مارادونا هستم

*نامزدهاي جايزه بهترين کارگرداني

۱-فرزاد موتمن براي کارگرداني فيلم خداحافظي طولاني
۲-عليرضا رئيسيان براي کارگرداني فيلم دوران عاشقي
۳-ابوالحسن داوودي براي کارگرداني فيلم رخ ديوانه
۴-مصطفي کيايي براي کارگرداني فيلم عصر يخبندان
۵-حسن برزيده براي کارگرداني فيلم مزار شريف
۶-بهرام توکلي براي کارگرداني فيلم من ديه گو مارادونا هستم

*نامزدهاي جايزه بهترين فيلمنامه
۱-اصغر عبد اللهي براي فيلمنامه فيلم خداحافظي طولاني
۲-رويا محقق براي فيلمنامه فيلم دوران عاشقي
۳-محمد رضا گوهري براي فيلمنامه فيلم رخ ديوانه
۴-بهرام توکلي براي فيلمنامه فيلم من ديه گو مارادونا هستم

*نامزدهاي جايزه بهترين بازيگر نقش اول زن
۱-فاطمه معتمد آريا براي فيلم بهمن
۲-ليلا حاتمي براي فيلم دوران عاشقي
۳-طناز طباطبائي براي فيلم رخ ديوانه
۴-ليلا زارع براي فيلم شيفت شب
۵-مهتاب کرامتي براي فيلم عصر يخبندان
۶-باران کوثري براي فيلم کوچه بي نام
۷-گلاب آدينه براي فيلم من ديه گو مارادونا هستم

*نامزدهاي جايزه بهترين بازيگر نقش اول مرد
۱-سيامک صفري براي فيلم اعترافات ذهن خطرناک من
۲-محسن تنابنده براي فيلم ايران برگر
۳-سعيد آقاخاني براي فيلم خداحافظي طولاني
۴-شهاب حسيني براي فيلم دوران عاشقي
۵-حسين ياري براي فيلم مزار شريف

*نامزدهاي جايزه بهترين بازيگر نقش مکمل زن
۱-ميترا حجار براي فيلم خداحافظي طولاني
۲-سحر دولتشاهي براي فيلم عصر يخبندان
۳- مينا ساداتي براي فيلم عصر يخبندان
۴-فرشته صدرعرفايي براي فيلم کوچه بي نام
۵-پانته آ پناهي ها براي فيلم من ديه گو مارادونا هستم

*نامزدهاي جايزه بهترين بازيگر نقش مکمل مرد

۱-عباس غزالي براي فيلم اعترافات ذهن خطرناک من
۲-بهمن زرين پور براي فيلم حکايت عاشقي
۳-فرهاد اصلاني براي فيلم دوران عاشقي
۴-ساعد سهيلي براي فيلم رخ ديوانه
۵-محسن کيايي براي فيلم عصر يخبندان
۶-هومن سيدي براي فيلم من ديه گو مارادونا هستم

*نامزدهاي جايزه بهترين فيلمبرداري
۱-تورج منصوري براي فيلم ايران برگر
۲-عليرضا برازنده براي فيلم دوران عاشقي
۳-فرشاد محمدي براي فيلم رخ ديوانه
۴-مهدي جعفري براي فيلم عصر يخبندان
۵-عليرضا زرين دست براي فيلم مزار شريف

*نامزدهاي جايزه بهترين تدوين
۱-ژيلا ايپکچي براي فيلم خداحافظي طولاني
۲-هايده صفي ياري براي فيلم دوران عاشقي
۳-بهرام دهقاني براي فيلم رخ ديوانه
۴-نيماجعفري جوزاني براي فيلم عصر يخبندان
۵-بهرام دهقاني براي فيلم من ديه گومارادونا هستم

*نامزدهاي جايزه بهترين موسيقي متن
۱-ستار اورکي براي فيلم دوران عاشقي
۲-کارن همايون فر براي فيلم رخ ديوانه
۳-فردين خلعتبري براي فيلم شکاف
۴-بهزاد عبدي براي فيلم مزار شريف

*نامزدهاي جايزه بهترين صدا
۱-حسن زاهدي صدابردار براي فيلم ايران برگر
۲- محمود موسوي نژاد صداگذار براي فيلم ايران برگر
۳-مهران ملکوتي صدابردار و صداگذار براي فيلم اعترافات ذهن خطرناک من
۴-نظام الدين کيايي صدا بردار براي فيلم رخ ديوانه
۵- بهمن اردلان صداگذار براي فيلم رخ ديوانه
۶-حسن زاهدي صدابردار براي فيلم مزار شريف
۷- بهمن اردلان صداگذار براي فيلم مزار شريف
۸-محمود سماک باشي صدابردار براي فيلم من ديه گو مارادونا هستم
۹-عليرضا علويان صداگذار براي فيلم من ديه گو مارادونا هستم

*نامزدهاي جايزه بهترين طراحي لباس و صحنه
1-محسن نصراللهي و رعنا اميني براي فيلم اعترافات ذهن خطرناک من
۲-اصغر نژاد ايماني براي فيلم ايران برگر
۳-جهانگير ميرزاجاني براي فيلم خداحافظي طولاني
۴-مجيد ميرفخرائي براي فيلم دوران عاشقي
۵-کيوان مقدم براي فيلم من ديه گو مارادونا هستم

*نامزدهاي جايزه بهترين چهره پردازي
۱-مهرداد مير کياني براي فيلم اعترافات ذهن خطرناک من
۲-مهين نويدي براي فيلم ايران برگر
۳-ايمان اميدواري براي فيلم کوچه بي نام
۴-سعيد ملکان براي فيلم مزار شريف
۵-محسن دارسنج براي فيلم من ديه گو مارادونا هستم

*نامزدهاي جايزه جلوه هاي ويژه ميداني و جلوه هاي بصري
هيات داوران در اين بخش براي جلوه هاي ويژه ميداني نامزدي را معرفي نکرده است و نامزدهاي جلوه هاي بصري به شرح زير هستند :
۱-جواد مطوري براي فيلم بهمن
۲-وحيد قطبي زاده براي فيلم رخ ديوانه
۳-فرهاد يوسفي براي فيلم طعم شيرين خيال
۴-اميررضا معتمدي براي فيلم مزار شريف

***اسامی نامزدهای دریافت جوایز بخش نگاه نو

* نامزدهای بهترین فیلم‌نامه:
۱ – مریم مقدم و بهتاش صناعی‌ها برای فیلم احتمال باران اسیدی
۲ – امیرحسین عسگری برای فیلم بدون مرز
۳ – حمیدرضا قطبی و ناهید طباطبایی برای فیلم جامه‌دران
۴ – علی زرنگار، وحید جلیلوند و حسین مهکام برای فیلم چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت
۵ – آیدا پناهنده و ارسلان امیری برای فیلم ناهید

* نامزدهای بهترین کارگردانی:
۱ – امیرحسین عسگری برای فیلم بدون مرز
۲ – حمیدرضا قطبی برای فیلم جامه‌دران
۳ – وحید جلیلوند برای فیلم چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت
۴ – مصطفی احمدی برای فیلم نزدیکتر

* نامزدهای بهترین فیلم:
۱ – مجتبی امینی تهیه کننده فیلم بدون مرز
۲ – سیدجمال ساداتیان تهیه کننده فیلم جامه دران
۳ – محمدحسین لطیفی تهیه کننده فیلم چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت

شایان ذکر است هیأت داوران این بخش، چهار جایزه برای بهترین فیلم‌نامه، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم و جایزه ویژه هیأت داوری را اعطاء می‌کند.

***اسامی نامزدهای دریافت جوایز بخش هنر و تجربه
– امیرحسین ثقفی برای فیلم مردی که اسب شد
۲ – یلدا جبلی برای فیلم داره صبح میشه
۳ – بهتاش صناعی ها برای فیلم احتمال باران اسیدی
۴ – فائزه عزیزخانی برای فیلم روز مبادا
۵ – صفی یزدانیان برای فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟

شورای سیاستگذاری هنر و تجربه در این بخش به دو فیلم جایزه اعطاء می‌کند.

*** نامزدهای بهترین پژوهش و متن مستند:
۱ – محسن خانجهانی برای پژوهش فیلم مستند آزادراه
۲ – آریا شفائی‌پور برای پژوهش فیلم مستند سفر به آمادای
۳ – محمدعلی شعبانی برای پژوهش فیلم مستند سمفونی استیضاح

* نامزدهای بهترین کارگردانی:
۱ – معین کریم‌الدینی برای فیلم آتلان
۲ – محمد کارت برای فیلم بختک
۳ – مهدی گنجی برای فیلم من می‌خوام شاه بشم

* نامزدهای بهترین فیلم:
۱ – معین کریم‌‎الدینی تهیه کننده فیلم آتلان
۲ – محسن خانجهانی تهیه کننده فیلم آزادراه
۳ – فرشاد افشین‌پور تهیه کننده فیلم سفر به آمادای

۱۴:۲۱ ::: ۲۰ / ۱۱ / ۱۳۹۳

ARTNA آرتنا-> سینما -

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید