ماه رمضان
تصویر برگزیده

معرفی شدند؛

برترین‌های نهمین جشنواره رویش در بخش مسابقه ملی

آرتنا: در مراسم اختتامیه نهمین جشنواره فیلمهای کوتاه دینی رویش، برگزیدگان این دوره در بخش مسابقه ملی شناخته شدند.

zoom
 برترین‌های نهمین جشنواره رویش در بخش مسابقه ملی

به گزارش خبرگزاری هنر «آرتنا»، غروب جمعه هشتم اسفند ماه 93، تالار اندیشه حوزه هنری میزبان اهالی سینما بود تا برگزیدگان نهمین جشنواره رویش معرفی شوند. در این مراسم که سینماگران پیشکسوت و جوان حضور داشتند، نفرات برتر بخشهای مختلف جوانه های رویش، مسابقه ملی و بین الملل شناخته شدند.
در بخشهای مختلف مسابقه ملی این جشنواره سینمایی بین المللی، نفرات برتر به این شرح معرفی شدند:
بهترین اثر با رویکرد اهمیت خانواده در جامعه دینی
  کاندیداها: نورجهان، بابا، درخت، رقص قاصدک ها
لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 10 میلیون ریال اهدا شد به آقای حسن کی قبادی برای کارگردانی فیلم «نور جهان».
  تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 30 میلیون ریال اهدا شد به آقای بهرام عظیمی برای انیمیشن «بابا».
جایزه ویژه فنی
  طراحی و ترکیب صدا:
کاندیداها: علمک، ساعت شش، عید شهادت
لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال اهدا شد به آقای بهروز شهامت برای طراحی و ترکیب صدای فیلم «عید شهادت».
تصویربرداری:
   کاندیداها: در راه، ساعت شش، ولد، خدایخانه، عید شهادت، آپارتمان مورچه ها
   لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال مشترکاً اهدا شد به آقایان مرتضی پورصمدی برای تصویربرداری فیلم «خدایخانه» و محمد رسولی برای تصویربرداری فیلم «آپارتمان مورچه ها».
بهترین متحرک سازی در انیمیشن:
  کاندیداها: نصفه سلحشور، دخترک آت و آشغالی، مال من است
لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال اهدا شد به آقای وحید برزگر برای متحرک سازی در انیمیشن «نصفه سلحشور».
بهترین فضاسازی و انیمیشن:
کاندیداها: درخت، دخترک آت و آشغالی، تمام زمستان هایی که ندیده  ام، ریشه در خاک
  لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال اهدا شد به آقای محمد زارع برای فضاسازی و شخصیت پردازی در انیمیشن «دخترک آت آشغالی».
جایزه ویژه دبیر جشنواره
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 30 میلیون ریال اهدا شد به آقای جمشید بیات ترک برای کارگردانی فیلم مستند «ققنوس».
بهترین فیلمنامه
فیلم مستند (تحقیق و پژوهش)
کاندیداها: خدایخانه، مردی برای تمام فصول، سه چنگ خاک، خدا اشتباه نمی کند
  تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 50 میلیون ریال اهدا شد به آقای بهروز نورانی پور برای تحقیق و پژوهش فیلم «خدا اشتباه نمی کند».
  پویانمایی
  کاندیداها: تمام زمستان هایی که ندیده  ام، پنکه، رقص قاصدک ها
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 50 میلیون ریال اهدا شد به خانم شیرین سوهانی برای فیلمنامه انیمیشن «پنکه».
  فیلم داستانی
  کاندیداها: درس، ولد، ساعت شش، راننده، کودکان ابری، آپارتمان مورچه ها
لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال اهدا شد به آقای امیرعباس ربیعی برای فیلمنامه فیلم «ولد».
   تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 50 میلیون ریال اهدا شد به خانم رقیه توکلی برای فیلمنامه فیلم «ساعت شش».
   بازیگری مرد
    کاندیداها: ساعت شش (محمدجواد فاروق یزدی) ، حافظ (پوریا رحیمی سام)- کودکان ابری (حسین شریفی، میلاد ترقی خواه)
   لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 10 میلیون ریال مشترکاً اهدا شد به آقایان حسین شریفی و میلاد ترقی خواه برای بازی در فیلم «کودکان ابری».
   تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 50 میلیون ریال اهدا شد به آقای پوریا رحیمی سام برای بازی در فیلم «حافظ».
  بازیگری زن
   هیئت داروان در این بخش انتخابی نداشت.
بهترین فیلم
       فیلم مستند
کاندیداها: عید شهادت، ما اینجا موگاریشو، خدا اشتباه نمی کند، خدایخانه
    تقدیر:  لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال اهدا شد به آقای مصطفی آتش مرد برای کارگردانی فیلم «ما اینجاییم (موگادیشو)».
بهترین فیلم مستند:
  تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 70 میلیون ریال اهدا شد به آقای پناه بر خدا رضایی برای کارگردانی فیلم «عید شهادت».
پویانمایی
کاندیداها: زمستان هایی که ندیده  ام، پنکه ، رقص قاصدک ها
  تقدیر:
لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال اهدا شد به آقای وحید شاکری برای کارگردانی انیمیشن «رقص قاصدک ها».
  بهترین فیلم پویانمایی:
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 70 میلیون ریال اهدا شد به آقای امید خوش نظر برای کارگردانی انیمیشن «تمام زمستانهایی که ندیده ام».
  فیلم داستانی
کاندیداها: علمک، ساعت شش، کودکان ابری، آپارتمان مورچه ها، ولد
تقدیر:
لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال اهدا شد به آقای حسین دارابی برای کارگردانی فیلم «علمک».
لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال اهدا شد به آقای رضا فهیمی برای کارگردانی فیلم «کودکان ابری».
بهترین فیلم داستانی:
  تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 70 میلیون ریال اهدا شد به خانم رقیه توکلی برای کارگردانی فیلم «ساعت شش».

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید