ماه رمضان
تصویر برگزیده

تب تلویزیون در فصل گرما

آرتنا: فصل تابستان برای تلویزیون با بقیه فصل‌های سال متفاوت است. فراغت بیش‌تر نوجوانان و جوانان و حس سرگرم‌سازی مخاطب، اغلب برنامه‌سازان را برای روی آنتن بردن تولیداتشان در این فصل ترغیب می‌کند. به همین دلیل است که تلویزیون، متنوع‌ترین و جذاب‌ترین تولیداتش را در فصل تابستان به نمایش می‌گذارد.

zoom
تب تلویزیون در فصل گرما

به گزارش خبرگزاری هنر «آرتنا»، تلویزیون پس از ماه رمضان، خود را برای پخش فیلم‌ها و سریال‌های جذاب نیز  آماده می‌کند تا مخاطبی که به دیدن هرشب برنامه‌های نمایشی عادت کرده بود، پس از این هم دست خالی از مقابل تلویزیون بلند نشود. در این گزارش، تولیدات و برنامه‌های تابستانی تلویزیون معرفی شده است.

مجموعه های نمایشی
 
•    تعبیر وارونه یک رویا: به کارگردانی فریدون جیرانی و تهیهکنندگی کمال طباطبایی در 30 قسمت 45 دقیقهای از سوم مرداد، شنبه تا چهارشنبه ساعت 22
خلاصه داستان: یک مامور امنیتی کشور به‌واسطه یکی از منابع و رابط‌های خود در خارج از ایران متوجه می‌شود که قرار است یکی از دانشمندان هسته‌ای کشور را ترور کنند، اما ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود و داستان آنقدر پیچیده می‌شود که گره‌ها و تعلیق‌های زیادی ایجاد می‌کند. این ماجراها باعث می‌شود تا زندگی مامور امنیتی هم تحت‌الشعاع قرار بگیرد.


•    نفس گرم: به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور و تهیهکنندگی محمود رضوی در26 قسمت 45 دقیقه‌ای، از 24 مرداد
خلاصه داستان: ملیحه خانم، زنی نیکوکار است که بعضی اوقات جلسات اخلاق هم دارد. او و همسرش مرتضی که فروشگاه لوازم کودک دارد، بچه‌ای ندارند، ولی همواره به کودکان بی‌سرپرست کمک می‌کنند. روزی خودرو مرتضی در جاده کاشان واژگون می‌شود و مرتضی به کما می رودو....
 

•    سریال کره‌ای آقای دکتر به کارگردانی کیم مین سو، کیم جین وو در 20 قسمت 45 دقیقه‌ای از سوم مرداد هر شب ساعت 23

•    سریال کره‌ای بیمارستان مرکزی در 20 قسمت 45 دقیقه‌ای از 24 مرداد

•    سریال ژاپنی خانواده سرآشپز 20 قسمت 45 دقیقه‌ای (در صورت آماده نشدن سریال بیمارستان مرکزی)


 
•    تنهایی لیلا: به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی در 26 قسمت 45 دقیقه‌ای، از سوم مرداد هر شب ساعت 21
خلاصه داستان: محمد پس از زلزله‌ای که در آن همه خانواد‌ه‌اش را از دست داده، متولی امامزاده‌ای شده است. عشق یک دختر او را در شرایط ویژه‌ای قرار می‌دهد، به‌شکلی که ایمان او به محک امتحان زده می‌شود.

•    خانواده آقای سنگی: به کارگردانی شاهد احمدلو و تهیه‌کنندگی فرید شب‌خیز در26 قسمت 45 دقیقه‌ای از 24 مرداد
•    خلاصه داستان: سریال روایت زندگی سعید سنگی است. پدر سعید که سه دختر دارد، باغچه‌ای را برای هزینه ازدواج آن‌ها باقی گذاشته که سعید به نیت راه‌اندازی مزرعه شتر مرغ، این باغچه را می‌فروشد؛ از طرفی احسان سنگی (نوه عموی سعید سنگی) عاشق سحر (خواهر کوچک سعید) شده و به نیت ازدواج قدم پیش می‌گذارد و....
 

•    دودکش: به کارگردانی محمد حسین لطیفی و تهیه‌کنندگی زینب تقوایی در 26 قسمت 45 دقیقه‌ای از 27 تیر، هر شب ساعت 20

•    سریال کره‌ای دختر امپراتور: در 53 قسمت 45 دقیقه‌ای از اول شهریور


 

•    وضعیت سفید: به کارگردانی حمید نعمت‌الله و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی تا 15 مرداد

•    مای‌داس: به کارگردانی لی چانگ مین و تهیه‌کنندگی کانگ چین هیو در 21 قسمت 45 دقیقه‌ای از 15 مرداد
•    در چشم باد: به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مسعود جعفری جوزانی در 50 قسمت 50 دقیقه‌ای (در صورت آماده نشدن مجموعه خارجی مای‌داس)

 
•    سیاه قشنگ (محصول 1992 - استرالیا): به کارگردانی رایان گلیمور در 26 قسمت 30 دقیقه‌ای هر روز ساعت 19

•    بچه‌های کوه آتشفشان (محصول 1979- نیوزلند): به کارگردانی پیتر شارپ در 16 قسمت 30 دقیقه‌ای هر روز ساعت 19


•    قهرمان (محصول 2008 - کره جنوبی): به کارگردانی کیم یئونگ جو در 24 قسمت 60 دقیقه‌ای هر روز ساعت 19:30



•    امپراتوری چین (محصول 2010 - چین): به کارگردانی دینگ هی در 52 قسمت 60 دقیقه‌ای هر روز ساعت 19:30


•    آن شرلی (محصول 1985-2000 - کانادا): به کارگردانی کوین سالیوان در 20 قسمت 60 دقیقه‌ای هر شب ساعت 22


•    به‌سوی جنوب (محصول 1994-1999 - کانادا): به کارگردانی پل هاگیز در 40 قسمت 60 دقیقه‌ای هر شب ساعت 22


برنامه های غیر نمایشی

 


گروه اجتماعي
•    صبح بخير ایران: برنامه‌ای با ساختار تركيبي به‌مدت 100 دقیقه هر روز ساعت 6:30 به‌طور زنده

•    سيماي خانواده: برنامه زنده با ساختار تركيبي به‌مدت 100 دقیقه هر روز ساعت 11
*امشب: برنامه زنده به تهيه‌كنندگی محمدرضا ماندگار در 70 قسمت 90 دقیقه‌ای با اجرای علی ضیاء، دوشنبه تا چهارشنبه ساعت 23:00 با موضوع خانواده و امید

*مناظره: برنامه زنده به تهيه‌كنندگی عبدالله اسكندري با ساختار تركيبي در 26 قسمت 150 دقیقه‌ای با اجرای مرتضی حیدری، جمعه‌ها ساعت 17

*مثبت17 :برنامه‌ای زنده مثبت 17 با موضوع معرفی جوانان موفق به تهيه‌كنندگی سهيل سليماني با ساختار تركيبي در 30 قسمت 50 دقیقه‌ای از سوم مرداد، شنبه تا چهارشنبه ساعت 18

*خاطره: به تهيه‌كنندگی لعيا عباس ميرزایي در 50 قسمت 15 دقیقه‌ای با اجرای لعيا عباس ميرزائي پنجشنبه‌ها قبل از خبر 21


*دستپخت: مسابقه دستپخت به تهيه‌كنندگی سيدوحيد حسيني در 104 قسمت 50 دقیقه‌ای يكشنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها ساعت 20  

*کانون: برنامه‌ای ترکیبی به تهيه‌كنندگی احسان كاوه در 26 قسمت 50 دقیقه‌ای دوشنبه‌ها ساعت 20 با موضوع خانواده و مسائل مرتبط با ازدواج و طلاق

*نماي يك: برنامه‌ای زنده به تهيه‌كنندگی علی هنرور در 30 قسمت 50 دقیقه‌ای پنجشنبه‌ها ساعت 30 دقیقه بامداد با موضوع معرفي برنامه‌هاي شبكه

*تار و پود:برنامه ضبطی به تهيه‌كنندگی مهدي فضائلي در 26 قسمت‌ 35 دقیقه‌ای ساعت 9 صبح در قالب گفت‌وگو درباره مسائل تربيتي كودك و نوجوان
گروه اقتصاد

*مجله اقتصادی:به تهيه‌كنندگی كيوان مدني در 30 قسمت 50 دقیقه‌ای از نیمه مرداد هر روز ساعت 18

*رودخانه‌هاي زيستي:مستندی  با موضوع‌ محيط زيست به تهيه‌كنندگی محسن حسينا در 7 قسمت 30 دقیقه‌ای

گروه تأمين برنامه

*آفريقاي رام نشده: مستندی در 13 قسمت 40 دقیقه‌ای؛ شنبه تا پنج‌شنبه ساعت 15:50

گروه تاريخ و فرهنگ

*ايران فراسو:مستندی با موضوع بررسی تمدن ايراني ـ اسلامي به تهيه‌كنندگی علي‌اكبر ولدبيگي در 13 قسمت 35 دقیقه‌ای از هفته دوم مرداد هر روز ساعت 16

 

 

گروه امور اجتماعي

*ثانیه‌ها:مسابقه ثانيه‌ها به تهيه‌كنندگی ابراهيم بهادری در 18 قسمت 55 دقیقه‌ای چهارشنبه و پنجشنبه ساعت 21:35

*دو نگاه، يك واقعيت:مستند ترکیبی به تهيه‌كنندگی محمود احمدی افزادی در 16 قسمت 130دقیقه‌ای دوشنبه و سه‌شنبه ساعت 21

*لیموترش:برنامه‌ای ترکیبی درباره دغدغه‌های مهم اجتماعی به تهيه‌كنندگی فرهاد فخربخش در 18 قسمت 55 دقیقه‌ای چهارشنبه‌ها و پنجشنبه‌ها ساعت 21

*کوی محبت:برنامه‌ای معارفی به تهيه‌كنندگی سید مصطفی موسوی در 10 قسمت 45دقیقه‌ای پنجشنبه‌ها ساعت 18

*خوبی از خودتونه:برنامه گفت‌وگومحور به تهيه‌كنندگی سمیه فراهانی در 27 قسمت 35دقیقه ای سه روز در هفته ساعت 21

*از آسمان:به تهيه‌كنندگی علیرضا خورشیدی‌فر در 10 قسمت 30 دقیقه‌ای جمعه‌ها ساعت 19:45با محوریت معرفی خانواده شهدا و پرداختی هنرمندانه به موضوع دفاع مقدس

*شبکه ما (يك برش زندگي):برنامه‌ای ترکیبی به تهيه‌كنندگی رضا داستانی در 45 قسمت 40دقیقه‌ای شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 که به پخش فیلم و عکس ارسالی مردم متناسب با موضوعات مهم اجتماعی مي‌پردازد.

گروه خانواده و فرهنگ

*باران: برنامه‌‌ای با موضوع طرح قرآنی 1449 به تهيه‌كنندگی محمد رفعتی در 60 قسمت 15دقیقه‌ای هر روز ساعت 12:15
    
*از لاک جیغ تا خدا:مستندی به تهيه‌كنندگی هاشم تفکری بافقی در 20 قسمت20 دقیقه‌ای پنج‌شنبه و جمعه ساعت 16:15 با موضوع معرفی بانواني که بر اثر تحول فکری به حجاب روی می‌آورند.

*عصر خانواده: مستندی به تهيه‌كنندگی محمد عبدالرحیمی در 36 قسمت 45دقیقه‌ای شنبه تا سه‌شنبه ساعت 16:15

*ماجرا:برنامه‌ای درباره اتفاقات اجتماعی و فرهنگی جامعه به تهيه‌كنندگی نیما کرمی در 50 قسمت 10دقیقه‌ای

*دستپخت‌های خودمانی:مسابقه‌ آشپزی به تهيه‌كنندگی فریدالدین نیکجو در 16قسمت 35دقیقه‌ای دو روز در هفته ساعت 21:40

*ریحانه:برنامه‌ای ترکیبی با محوریت معرفی بانوان موفق به تهيه‌كنندگی محمد عبدالرحمانی در  8 قسمت 45دقیقه‌ای چهارشنبه‌ها ساعت 16:15

*دایرۀ زندگی:برنامه‌ای با موضوع اطلاع‌رساني و آگاهي‌بخشي در موضوعات مرتبط با خانواده به تهيه‌كنندگی مریم آهنگری در 26 قسمت 75دقیقه‌ای، سه‌شنبه تا پنجشنبه ساعت 11

*جیوگی:برنامه‌ای با ساختار ترکیبی به تهيه‌كنندگی مهدی بهادران در 26 قسمت 25 دقیقه‌ای، شنبه تا دوشنبه ساعت 19 با موضوع تحلیل دستاوردهای فرهنگی
   
*زنده باد زندگی:به تهيه‌كنندگی محمدجعفر خسروی در 27 قسمت 75دقیقه‌ای شنبه تا دوشنبه ساعت 23 با موضوعات و ساختار جدید و گفت‌وگو درباره الزامات زندگی سالم

*نیرو به توان دو:مسابقه‌ای با محوریت آموزش همگانی در حوزه کاهش مصرف برق  به تهيه‌كنندگی حسین باقری‌طار در 18قسمت 45 دقیقه‌ای شنبه و دوشنبه ساعت 21:40

گروه نهادهاي اجتماعي

*ما ایرانی‌ها:برنامه‌ای گفت‌وگومحور با موضوع فرهنگ ايراني به تهيه‌كنندگی محمدحسین خوشنویس در 9 قسمت 45 دقیقه‌ای، شنبه‌ها ساعت 19

*طبیعت 360 درجه:مستندی به تهيه‌كنندگی پرهام دیباج در 9 قسمت 45 دقیقه‌ای جمعه‌ها ساعت18 با موضوع ترويج صيانت از محيط زيست
          *نمادو:مستندی گزارشی به تهيه‌كنندگی هادی خدادی در 60 قسمت 10 دقیقه‌ای هر روز ساعت 20:15 با موضوع‌ فعاليت نهادهاي اجتماعي و...

*راه آرامش:برنامه‌اي معارفي با رويكرد سبك زندگي اسلامي به تهيه‌كنندگی محمد رفعتی در 52 قسمت 45 دقیقه‌ای هر روز ساعت 12:30

*خانۀ خورشید:مستندی با موضوع درک کودکان از مفاهیم دینی به تهيه‌كنندگی سیمافیلم در 13قسمت 30 دقیقه‌ای پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها ساعت 16:15

گروه کودک و نوجوان

*اون بالاها
برنامه‌ای ترکیبی با هدف آموزش مهارت و ترويج روحيه همکاري و هم‌افزايي به تهيه‌كنندگی لیلا مردانیان در 52 قسمت 30 دقیقه‌ای هر روز ساعت 9:30‌

 *گروه امداد:برنامه نمایشی کودکان با هدف اصلاح الگوي مصرف و پرداختن به موضوعات اجتماعی به تهيه‌كنندگی سوسن کرامتی در 52 قسمت 30 دقیقه‌ای هر روز ساعت 15:30

*دیده شو:برنامه‌ای نوجوانانه به تهيه‌كنندگی مسعود ساکت‌اف در 26 قسمت 30 دقیقه‌ای سه روز در هفته ساعت 10:30 و 17

*شهر به شهر:مستندی شیرین و جذاب  از نوجوانان  شهرهای مختلف به تهيه‌كنندگی جواد خانی در 26 قسمت 30 دقیقه‌ای سه روز در هفته ساعت 10:30 و 17:00
محتوای برنامه:

*محله گل و بلبل:برنامه‌ای با حضور پورنگ و با هدف ترويج فرهنگ شهرنشيني و اخلاق شهروندي به تهيه‌كنندگی مسلم آقاجانزاده در 20 قسمت 55 دقیقه‌ای پنجشنبه و جمعه ساعت 19

*همه چیز به تو بستگی داره:برنامه‌ای نوجوانانه با محوریت اوقات فراغت به تهيه‌كنندگی محمدصادق اسدی در 24 قسمت 40 دقیقه‌ای پنجشنبه و جمعه ساعت19


 

گروه اجتماعي

*جدول:مسابقه زنده شامگاهی به تهيه‌كنندگی فرهاد ابتدايي در 52 قسمت 30 دقیقه‌ای

*سيمرغ:مسابقه سیمرغ به تهيه‌كنندگی غلام‌عباس قنبري در 60 قسمت 50 دقیقه‌ای، شامگاه      جمعه‌ها

*103:مسابقه 103 به تهيه‌كنندگی حسين فردرو در 50 قسمت 60 دقیقه‌ای، شامگاه شنبه و چهارشنبه

*جادوي صدا:استعدادیابی و آموزش جوانان علاقه‌مند و خوش‌صدا در مسابقه‌ای به تهيه‌كنندگی محمد حسين حسينخاني در 26 قسمت 60 دقیقه‌ای، شامگاه پنجشنبه

*روي خط:برنامه‌ای با موضوع حقوق شهروندي به تهيه‌كنندگی حسين فريدوني در 52 قسمت 55 دقیقه‌ای، شامگاه پنجشنبه

*مردم چي ميگن:برنامه‌ای شاد با حضور میهمانان و کارشناسان در مشاغل مختلف به تهيه‌كنندگی علي زاهدي در 100 قسمت 90 دقیقه‌ای شنبه تا پنج‌شنبه ساعت 16

*تئوري دهم:برنامه تركيبي به تهيه‌كنندگی ميثم بهزادي در 36 قسمت 15 دقیقه‌ای با موضوع معرفی طراحان و مخترعان جوان کشور

*هفت:بررسی سینمای ایران در 26 قسمت 90 دقیقه‌ای جمعه‌ها ساعت23:30

*امروز:برنامه‌ای تركيبي به تهيه‌كنندگی سيد محمد هاشمي‌اصل در 200 قسمت 90 دقیقه‌ای هر روز ساعت 9 با محوریت سبک زندگی و مهارت‌آموزی به زوج‌های جوان

*شب‌هاي تابستان:برنامه‌ای زنده به تهيه‌كنندگی محمد مناجاتی در 60 قسمت 90 دقیقه‌ای هر شب به‌جز دوشنبه‌ها ساعت22:30 با حضور بازیگران و هنرمندان

*موج شب:گفت‌وگو با مجریان دهه 60 و 70 در 60 قسمت 45دقیقه‌ای به تهيه‌كنندگی مهران رسام پنجشنبه‌ها ساعت 22:30

*حالا مردم:برنامه‌ای گفت‌وگومحور با موضوع آسیب‌شناسی برنامه‌های سیما به تهيه‌كنندگی معصومه فرد ‌شاهين در 52 قسمت 60 دقیقه‌ای

*تا انتها:بررسی موضوعات فرهنگی اجتماعی هفته به تهيه‌كنندگی اميرمهرداد خسروي در 52 قسمت 35 دقیقه‌ای، شامگاه سه‌شنبه‌ها

*سه شو:طنز اجتماعی به تهيه‌كنندگی ناصر ابراهيمي در 30 قسمت 45 دقیقه‌ای، روزهاي فرد ساعت 22:30

*صفر تا بي‌نهايت:مستند گزارشي به تهيه‌كنندگی فرشاد شكيبي در  26 قسمت 20 دقیقه‌ای با هدف بیان ناهنجاری‌های ناشی از اعتیاد

*زندگي زير پوست من:مستند زندگی زیر پوست من به تهيه‌كنندگی بهروز نوراني‌پور در 26 قسمت 30 دقیقه‌ای روایت زندگی انسان‌هایی‌ است که با وجود محدودیت‌های مالی یا معلولیت‌های جسمی با به عزت نفس به زندگی خود ادامه می‌دهند.

*فيلم سازان جوان:بررسی فیلم‌های کوتاه تولیدی جوانان کشور به تهيه‌كنندگی حسين مدحت، عصرگاه شنبه


گروه ورزش

*آقاي گزارشگر:مسابقه آقای گزارشگر به تهيه‌كنندگی نادر كاشاني در 26 قسمت 40 دقیقه‌ای با موضوع رقابت بین گزارشگران ورزش‌های کشتی، والیبال و بسکتبال
*رزم و نما:رقابت برترین گروه‌های نمایشی رزمی کشور به تهيه‌كنندگی كوروش سروش در 17 قسمت 30 دقیقه‌ای، عصرگاه پنج‌شنبه

*صفر تا صد:مسابقه‌ای  با محوریت ورزش‌های موتورسواری و اتومبیل‌رانی به تهيه‌كنندگی محمودرضا رضايي در 26 قسمت 30 دقیقه‌ای، عصرگاه جمعه

*صد:برنامه تركيبي به تهيه‌كنندگی ناصر حق‌بين در 13 قسمت 60 دقیقه‌ای با حضور کارشناسان و مسئولان ورزشی، شامگاه پنجشنبه

گروه معارف اسلامي

*پله هشتم:مسابقه زنده به تهيه‌كنندگی محمد محمديان در 60 قسمت 30 دقیقه‌ای شنبه تا پنجشنبه، ساعت12

 گروه تأمين برنامه

*با طراوت:برنامه تركيبي با موضوع ورزش همگانی و باستانی به تهيه‌كنندگی مهدي صالحي در 90  قسمت  75 دقیقه‌ای شنبه تا پنج‌شنبه، ساعت 7

*جشنواره فیلم‌های سینمایی:پخش فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی در جشنواره فیلم‌های سینمایی، هر بامداد ساعت 24

 

گروه دانش

*بر بال اندیشه:مستند گزارشي در قالب گفت‌وگو با استادان و چهره‌هاي ماندگار به تهيه‌كنندگی عباس ياربي در 52 قسمت 30 دقیقه‌ای، سه‌شنبه و چهارشنبه ساعت 19:30

*هزار تو:مستندی  با هدف ترويج گفتمان علمي به تهيه‌كنندگی مهدي غفاري در 26 قسمت 45 دقیقه‌ای، پنجشنبه‌ها ساعت 20:30

گروه تاريخ

*هر شب يك مستند:واكاوي مقاطع تاريخ ‌معاصر كشور به تهيه‌كنندگی رسول لطفي در 50 قسمت 6 دقیقه‌ای در فواصل مختلف روز با سه‌بار پخش

*چهره‌ها:مستندی از زندگي چهره‌هاي برجسته علمي و  فرهنگي کشور در 100 قسمت 45 دقیقه‌ای چهارشنبه تا جمعه ساعت 23

*غرب‌شناسي:بررسی سیر اندیشه‌ها و جریان‌های فکری غرب در 26 قسمت 45 دقیقه‌ای، پنج‌شنبه و جمعه ساعت 24

*چهار شب:برنامه‌ای گفت‌وگومحور با مباحث هنري، ادبي، انديشه‌اي و اجتماعي به تهيه‌كنندگی احسان نيلي در 32 قسمت 75 دقیقه‌ای، شنبه تا سه‌شنبه ساعت 23

گروه فرهنگ و انديشه

*درس گفتارها:مباحثه استادان رشته‌هاي مختلف علوم انساني و هنر درباره موضوعات تخصصي در 26 قسمت 28 دقیقه‌ای به تهيه‌كنندگی مهدي پوربلاسي، شنبه تا چهارشنبه ساعت 17

*ديدار:ديدار شبانه با اهالي علم و فرهنگ به تهيه‌كنندگی جعفر فريدزاده در 100 قسمت 30 دقیقه‌ای، چهارشنبه تا جمعه ساعت 23

گروه مستند

*نگاه نو:نقد و بررسی مستندهای سیاسی معروف دنیا به تهيه‌كنندگی حبيب‌الله ذولفقاري در 26 قسمت 75 دقیقه‌ای دوشنبه‌ها ساعت20:30


گروه ادب و هنر

*شبي با تئاتر:30 دقيقه تحليل تئاتر و 90 دقيقه نمايش تئاتر به تهيه‌كنندگی بابك ميرزايي در 100 قسمت 120دقیقه‌ای پنج شنبه و جمعه ساعت 24

گروه تامین برنامه
        *آب و رنگ:آموزش تکنيک‌هاي نقاشي آبرنگ با کارشناسی استاد محمود سمندريان

       *و هنری دیگر:به نمايش گذاشتن آثار نقاشی گچ و پاستل سعيد پناه زاده و نمایش طبيعت ايران به کارگرداني و تهيه‌کنندگي شهروز خليل مقدم در 26 قسمت 30 دقيقه‌اي


    *جشنواره فیلم‌های سینمایی:پخش فیلم‌های سینمایی جهان، هر روز ساعت 11


  *مستند چهار:مجله‌ای تصويري با موضوع نمایش و نقد فيلم‌هاي مستند به تهیه‌کنندگی محمد حمیدی

•    چهارسوی علم
نمایش آخرين دستاوردهاي جهان درباره مسائل علمي و فني

 

گروه اقتصاد و توسعه

•    اقتصاد ايران
بررسي موضوعات اقتصادي با حضور كارشناسان به تهيه‌كنندگی محسن رفيعي در 120 قسمت 45 دقیقه‌ای، سه شب در هفته ساعت 19

•    مثبت و منفي پنج
برنامه تركيبي با رویکرد اقتصادی به تهيه‌كنندگی حميد رحيمي نادي در 64 قسمت 90 دقیقه‌ای، دو شب در هفته ساعت 21

•    روزآمد
برنامه تركيبي  با موضوع مدیریت هزینه های خانواده به تهيه‌كنندگی اميرحسين خرمشاهي در 150 قسمت 90 دقیقه‌ای، هر روز ساعت 9:45


گروه اقتصاد و جامعه
•    اقتصاد روز
انعکاس مسائل اقتصادی روز کشور در 60 قسمت 10 دقیقه‌ای به تهيه‌كنندگی ابوالفضل اتراکی
•    ايرانشهر
گزارش‌ها و تحليل‌هاي اقتصادي به تهيه‌كنندگی محمد قنبري در 36 قسمت 70 دقیقه‌ای، سه‌ شب در هفته ساعت 21:15

•    توقف ممنوع
گزارش‌هاي مستند همراه با گفت‌وگو و بحث‌هاي تبييني به تهيه‌كنندگی پيام تيرانداز در 26 قسمت 120دقیقه‌ای، ساعت 21:30

•    خط پنج
تبیین مبانی اقتصادی نظام جمهوری اسلامی در 52 قسمت 45 دقیقه‌ای به تهيه‌كنندگی محمود احمدی‌افزادی، ساعت22

•    خانه آرام من
مدیریت اقتصاد خانواده  به تهيه‌كنندگی علی خسروی در 26 قسمت 60 دقیقه‌ای، ساعت19

•    گروه معاونت خبر
•    رو در رو
مناظره اقتصادی در 36 قسمت 90 دقیقه‌ای ساعت 21:15


 

گروه مهارت‌هاي تخصصي و عمومي

•    صبحي‌ديگر
برنامه‌ای صبحگاهي ويژه خانواده به تهيه‌كنندگی رامين موسوي ملكي در 50 قسمت 100دقیقه‌ای، هر روز ساعت 9:15

•    حريم مهرورزي
آموزش مهارت‌های ارتباط كلامي در خانواده و زندگی زناشويي در 50 قسمت 50 دقیقه‌ای

•    مي توانيم
مهارت‌آموزي با وسايل ساده در 50 قسمت 25 دقیقه‌ای

•    قند پهلو
مسابقه قند پهلو به تهيه‌كنندگی امير قميشي در 30 قسمت 45 دقیقه‌ای


•    راديكال هفت
برنامه‌ای تركيبي به تهيه‌كنندگی نورزي آزاد در 52 قسمت 20 دقیقه‌ای با موضوع IT

•    سفيد
آموزش هنرهاي تجسمي در 50 قسمت 50 دقیقه‌ای هر شب ساعت 23:50 به تهيه‌كنندگی سعيد بشيري

گروه آموزش عمومي

•    دكتر سلام
برنامه‌ای تركيبي به تهيه‌كنندگی المان مرغوب‌نيا در 50 قسمت 50 دقیقه‌ای، هر روز ساعت 13:15

•    بر خط
برنامه‌ای تركيبي به تهيه‌كنندگی لواساني در 120 قسمت 40 دقیقه‌ای با موضوع آموزش IT

•    مشاور
آموزش مهارت‌هاي زندگي به تهيه‌كنندگی مجيد قره‌گوزلو در 50 قسمت 40 دقیقه‌ای، هر روز ساعت 15
•    گل آموز
برنامه‌ای آموزشی كودكان به تهيه‌كنندگی سارا روستاپور در 50 قسمت 40 دقیقه‌ای هر روز ساعت 14
•    آبي مثل تو
برنامه‌ای آموزشی نوجوانان به تهيه‌كنندگی نويد محمودي در 50 قسمت 40 دقیقه‌ای

گروه آموزش رسمی

•    سرزمين دانش
مسابقه‌ای به تهيه‌كنندگی محسن حسيني در 50 قسمت 25 دقیقه‌ای

•    مشاعره (چكامه)
مسابقه‌ای به تهيه‌كنندگی اميرحسين آذر در 120 قسمت 40 دقیقه‌ای

•    پرسشگر
پيگيري میزان تحقق سند تحول آموزش و پرورش در 40 قسمت 20 دقیقه‌ای

•    بخوانيم / بنويسيم
برنامه‌ای تركيبي با محوریت آموزش نوسوادان و بی‌سوادان به تهيه‌كنندگی رويا جديدي در 150قسمت 20 دقیقه‌ای

 

گروه علوم قرآني

•    نفس صبح
برنامه‌ای قرآنی به تهيه‌كنندگی سيد مصطفي موسوي و عمار فرحزادي در 90 قسمت 70 دقیقه‌ای، هر روز ساعت 7


•    ياد خدا
برنامه‌ای گفت‌وگومحور با موضوع سبک زندگی دینی به تهيه‌كنندگی مهدي حسين‌زاده در 90 قسمت 50 دقیقه‌ای، هر روز ساعت19

•    بينات
برنامه‌ای گفت‌وگومحور به تهيه‌كنندگی سيد فرهاد مجتهدي در 90 قسمت 57 دقیقه‌ای شنبه تا چهارشنبه ساعت 22

•    بركت
مستندی با موضوع وقف و صدقه به تهيه‌كنندگی سيدحسين موسوي در 26 قسمت 28 دقیقه‌ای، هر روز ساعت 7

گروه آموزش

•    به وقت خانواده
برنامه‌ای تركيبي به تهيه‌كنندگی نويد محمودي در 90 قسمت 45 دقیقه‌ای هر روز ساعت 10:45
با هدف القاي مفاهيم قرآني در زمينه خانواده با استفاده از نمايش

•    به وقت نوجووني
برنامه‌ای تركيبي با موضوع آموزش مفاهیم قرآنی به تهيه‌كنندگی رحمان حاصلي در 90 قسمت 28 دقیقه‌ای روزانه ساعت 16:30

•    1449
برنامه‌ای زنده و ضبطی به تهيه‌كنندگی ايمان رضواني‌نيا در 90 قسمت 120دقیقه‌ای روزانه ساعت17
با موضوع حفظ سوره یس

گروه محافل و مسابقات

•    ِاسراء
مسابقه‌ای قرآنی اِسراء به تهيه‌كنندگی علي اكرمي در 90 قسمت 57 دقیقه‌ای شنبه تا چهارشنبه ساعت 21
 

•    فردوس
مسابقه‌ای تلفنی به تهيه‌كنندگی محمدهادي مجتهدي در 90 قسمت 30 دقیقه‌ای هر روز ساعت 18

•    روزنه
 پوشش رویدادهای معارفی و قرآنی کشور به تهيه‌كنندگی بهزاد عامري در 120 قسمت 5 دقیقه‌ای

گروه تلاوت و نغمات ديني

•    سراج
برنامه‌ای تركيبي به تهيه‌كنندگی مرتضي طمقاييل در 90 قسمت 57 دقیقه‌ای شنبه و دوشنبه ساعت 23
با موضوع تحلیل تلاوت استادان قرآن کریم

•    ستاره ها
برنامه‌ای تركيبي ستاره‌ها در 52 قسمت 43 دقیقه‌ای به تهيه‌كنندگی رحمان حاصلي هر روز ساعت 18


•    بشري
برنامه‌ای تركيبي به تهيه‌كنندگی محمد سليمي در 26 قسمت 116دقیقه‌ای هر روز ساعت 10با حضور چهره‌های شاخص در حوزه‌های مختلف نغمات دینی


 

گروه توليد

•    راه ناتمام (قهرمانان المپيك)
مستندی به تهيه‌كنندگی و کارگردانی علي محمد قاسمي  در پنج قسمت 20 دقیقه‌ای یکشنبه‌ها ساعت 21:30
با هدف معرفي قهرمانان ورزشي قديمي كه در مسابقات المپيك مدال‌آورده‌اند.  

•    راز كوهستان
به تهيه‌كنندگی و کارگردانی سليمان خادمي در چهار قسمت 20 دقیقه‌ای یکشنبه ها ساعت 21 با موضوع معرفي طبيعت كردستان

•    تهران مدرن
مستندی با موضوع جذابيت‌هاي تهران مدرن به تهيه‌كنندگی و کارگردانی ايمان سیوف جهرمي در یک قسمت 70 دقیقه‌ای

•    مستند «ترين‌ها»
 به تهيه‌كنندگی رامين موسوي‌ملكي در سه قسمت 15 دقیقه‌ای هر هفته ساعت 20 در مورد جانباز جنگ تحميلي (حاج آقا برخورداری که بیش از دو هزار ترکش در بدنش دارد)، معلم مريواني و  فردی که در بالاترین نقطه برج میلاد مشغول کار است.

•    انسان در طبيعت
مستندی به تهيه‌كنندگی و کارگردانی بهروز مفيد در یک قسمت 60 دقیقه‌ای با موضوع ضرورت توجه به طبيعت در زندگي انسان‌ها

•    كوثر
معرفي زنان پرتلاش در عرصه‌هاي مختلف به تهيه‌كنندگی حميدرضا هوشمند و کارگردانی آزاده آريامنش در 1 قسمت 15 دقیقه‌ای

•    سينماي جوان
مستندی سينمايي به تهيه‌كنندگی انجمن سينماي جوان در 10 قسمت 60 دقیقه‌ای هفتگي ساعت 23

•    دريچه
معرفي برترين مستندهاي ايران و جهان به تهيه‌كنندگی و کارگردانی زهرا كشاورزي در 13 قسمت 60 دقیقه‌ای پنجشنبه‌ها ساعت 23

•    ايران
معرفی جذابيت‌هاي گردشگري استان‌ها به تهيه‌كنندگی و کارگردانی محمد قاسمي در 26 قسمت 30 دقیقه‌ای سه روز در هفته ساعت 21:30

•    دوربين مستند
مستندی به تهيه‌كنندگی سعيد رسولي در 26 قسمت 5 دقیقه‌ای هر روز ساعت 18 با موضوع بررسی مسائل اجتماعي، فرهنگي و هنري روز ايران

•    نردبان
آموزش مستندسازي به مخاطبان غيرحرفه‌اي به تهيه‌كنندگی الهام عادلي و کارگردانی عماد خدابخش در 13 قسمت 60 دقیقه‌ای جمعه‌ها ساعت18

 

گروه اجتماعي

•    شب شرقي 1
برنامه‌ای زنده تركيبي به تهيه‌كنندگی اميرعباس حدسني در 47 قسمت 75 دقیقه‌ای دوشنبه تا جمعه ساعت 22:30 با محوریت علم و فناوری، سرگرمی و تفریح و...

•    شب شرقي 2
سفر به استان های مختلف در مستندی گزارشي به تهيه‌كنندگی علي هشامي در 20 قسمت 75 دقیقه‌ای شنبه و يكشنبه ساعت 22:30

•    خانه مهر
برنامه‌ای زنده و تركيبي به تهيه‌كنندگی ناصر ميردامادي در 90 قسمت 57 دقیقه ای هر روز ساعت 20:30 با بخش‌های متنوع آشپزی، پزشکی، هنری، خانواده و...

گروه فرهنگ و ادب و هنر

•    ارغوان1
برنامه‌ای تركيبي به تهيه‌كنندگی مسعود ميرزايي در 24 قسمت 57 دقیقه‌ای شنبه و يك‌شنبه ساعت 1:30  بامداد
با موضوع سینما، موسیقی و تئاتر  

•    ارغوان2
برنامه‌ای تركيبي به تهيه‌كنندگی علي شعباني در 24 قسمت 57 دقیقه‌ای دوشنبه و سه‌شنبه ساعت1:30 بامداد با موضوعات ادبی، تاریخی و هنری
•    ارغوان3
برنامه‌ای تركيبي به تهيه‌كنندگی فرهاد رضايي در 12 قسمت 57 دقیقه‌ای ساعت 1:30 بامداد با هدف معرفی
رویدادهای فرهنگی کشور شامل همایش‌ها، سمینارها، نشست‌های ادبی و...

گروه معارف اسلامي

•    روشنا
برنامه‌ای به تهيه‌كنندگی مهدي حسين‌زاده در 90 قسمت 45 دقیقه‌ای هر روز ساعت 18:45با موضوع احکام، قرآن و زندگی، تاریخ اسلام، خانواده و...

•    شهر خورشید
برنامه‌ای به تهيه‌كنندگی محسن افکاری در 30 قسمت 30 دقیقه‌ای که در آن، شهر مشهد مقدس از دیدگاه سیاحتی و زیارتی به تصویر کشیده می‌شود.

گروه تولیدات بین الملل

•    همراه ایرانیان
نمایش زندگی ایرانیان مقیم خارج از کشور در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، علمی و هنری به تهيه‌كنندگی حسین شهباززاده در 26 قسمت 50 دقیقه‌ای یکشنبه‌ها ساعت20

•    هموطن سلام (ایتالیا)
برنامه‌ای تركيبي به تهيه‌كنندگی مهدی قائمی در 13 قسمت 60 دقیقه‌ای شنبه‌ها ساعت 20 با هدف نمایش زندگی ایرانیان مقیم ایتالیا

•    با ایرانیان
مستندی گزارشی با هف معرفی ایرانیان موفق مقیم خارج از کشور در عرصه های علمی، اجتماعی و هنری
 به تهيه‌كنندگی ابوالفضل ولی‌زاده در 9 قسمت 30 دقیقه‌ای، جمعه‌ها ساعت 20

گروه اداره کل اخبار جام جم

•    کنکاش
انعکاس رویدادهای سیاسی کشور و منطقه برای ایرانیان خارج از کشور در ساختاری تركيبي به تهيه‌كنندگی احسان ابوالحسنی در 13 قسمت 50 دقیقه‌ای سه‌شنبه‌ها ساعت 21:25

 

گروه تأمين برنامه

•    سينما كلاسيك
تحلیل و نمایش فیلم‌های برتر کلاسیک  به تهيه‌كنندگی ياسر نامي در 100قسمت 120دقیقه‌ای هر روز ساعت 1:30

•    سينما 16
برنامه‌ای ترکیبی در 40 قسمت 15دقیقه‌ای هر روز ساعت16 با موضوع معرفی فیلم‌های کوتاه 16 میلیمتری از کارگردانان مشهور جهان

•    سینمایش
برنامه‌ای گزارشی درباره فیلم‌های درحال اکران سینمای ایرانی به تهيه‌كنندگی محمد محمودی در 26 قسمت 20 دقیقه‌ای دوشنبه‌ها ساعت 22:40

گروه توليد برنامه

•    ستاره بيست
مسابقه استعدادیابی در زمینه بازیگری به تهيه‌كنندگی رامين نواب‌پور در 100 قسمت 75 دقیقه‌ای پنجشنبه‌ها ساعت 20

•    ویژه‌برنامه دوبله
گزارشی از دوبله فیلم‌ها و سریال‌های جدید خارجی شبکه نمایش در 13قسمت 30 دقیقه‌ای


 

گروه تغذيه

•    نبض زندگي
برنامه‌ای تركيبي به تهيه‌كنندگی شاهسوند در 52 قسمت 70 دقیقه‌ای  با موضوع سلامت جنسي

•    گوشه عافيت (فردا دير است)
برنامه‌ای تركيبي به تهيه‌كنندگی شكيبي در 52 قسمت 70 دقیقه‌ای  با موضوع روش‌های پیشگیری و درمان اعتياد

•    مواد لازم
اصلاح سبك زندگي در حوزه تغذيه‌ در  ساختاری تركيبي به تهيه‌كنندگی صفاريان‌پور در 52 قسمت 30 دقیقه‌ای

•    گزارش سلامت
برنامه‌ای تركيبي به تهيه‌كنندگی كريم ‌يزدي در 100 قسمت 15 دقیقه‌ای با موضوع انعكاس فعاليت‌هاي حوزه سلامت

•    سلامت
مسابقه‌ای به تهيه‌كنندگی محسن كرمي در 100 قسمت 30 دقیقه‌ای هر روز ساعت18
با هدف آموزش سلامت جسمی و روانی

گروه: بهداشت و درمان

•    ضربان ما
برنامه‌اي آموزشي در خصوص انواع بيماري‌ها، درمان و پيشگيري و سبك زندگي به تهيه‌كنندگی رحيمي در 100 قسمت 60 دقیقه‌ای هر روز ساعت16

•    ذره‌بين (در حاشيه)
گفت‌وگو با مسئولان حوزه سلامت و بهداشت به تهيه‌كنندگی خليفه سلطان در 100 قسمت 60 دقیقه‌ای هر روز ساعت22

•    بادبان‌ها را بكشيد
برنامه‌ای تركيبي با موضوع جمعيت و خانواده به تهيه‌كنندگی صفاريان‌پور در 52 قسمت 45 دقیقه‌ای

•    خانه سلامت
برنامه‌ای تركيبي با موضوع تغذیه سالم به تهيه‌كنندگی آجرلو در 130 قسمت 60 دقیقه‌ای

•    مادر، كودك، تندرستي
برنامه‌اي آموزشي درخصوص بيماري‌هاي مادران و كودكان به تهيه‌كنندگی حيدري در 100 قسمت 70 دقیقه‌ای هر روز ساعت 11

گروه تأمين

•    ژنتيك
برنامه‌ای تركيبي در 7 قسمت 30 دقیقه‌ای درباره مسائل مربوط به ژنتيك و مهندسي آن

•    ميكروسكوپ
گفت‌وگوی تخصصی با پزشكان درباره امراض مختلف‌در 10 قسمت 40 دقیقه‌ای

•    بزرگان عرصه سلامت
برنامه تركيبي درباره نخبگان حوزه سلامت بزرگان در 7 قسمت 50 دقیقه‌ای

•    پزشكي
معرفی روش‌هاي نوين درمان در 150 قسمت 10 دقیقه‌ای

•    ايدز
مستندی تک قسمتی 50 دقیقه‌ای درباره بیماری ایدز

•    هيولاهاي ذره‌بيني
مستندي درباره موجودات ذره‌بيني در 5 قسمت 20 دقیقه‌ای

•    آناتومي بدن
انیمیشنی آموزشی در 15 قسمت 10 دقیقه‌ای براي كودكان و نوجوان


 

گروه توليد برنامه

•    هاونگ
برنامه‌ای ترکیبی به تهيه‌كنندگی رامين كرم‌يزدي در 120 قسمت 20 دقیقه‌ای هر روز ساعت 20 در قالب
نمایش عکس¬های خنده¬دار وجالب، بخش تریبون خنده و...

•    خندوانه
برنامه‌ای با هدف ترویج نشاط در جامعه با تمرکز بر خنده و مهارت خندیدن به تهيه‌كنندگی جواد فرحاني در 150 قسمت 70 دقیقه‌ای هر شب ساعت 22

•    نسیم مهارت 2
تيزرهای نسيم مهارت به تهيه‌كنندگی اميد نجيب زاده در 50 قسمت 4 دقیقه‌ای روزانه ساعت 21:55
محتواي برنامه: محور اصلی طرح آموزش صحیح مادران برای نگهداری از فرزندان نوزادشان می باشد. این برنامه علاوه بر آموزش صحیح به مادران می تواند  با توجه به ساختار لطیف و جذابش مشوقی باشد برای زوجین جوان جهت بچه دار شدنشان.

•    حرف تو حرف
مسابقه‌ای به تهيه‌كنندگی حسين فردرو در 100 قسمت 45 دقیقه ای ساعت
محتواي برنامه: بازی با حروف و کلمات شبیه مسابقات جدول

•    دست به نقد
برنامه‌ای ترکیبی- نمايشي به تهيه‌كنندگی شهاب عباسي در 90 قسمت 25 دقیقه‌ای هر روز ساعت 21
شامل آیتم‌های نمایشی که به نقد ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی جامعه می‌پردازد.

•    بی‌سیم
برنامه‌ای تركيبي به تهيه‌كنندگی آرمين قاسم‌زاده در 52 قسمت 25 دقیقه‌ای که هر هفته یک پرونده با موضوع سبک زندگی دیجیتال در آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

•    شب‌هاي كمدي
جنگی تلویزیونی با حضور تماشاچیان به تهيه‌كنندگی هاشم رضايت و حميد رحيمي نادي در 52 قسمت 75 دقیقه‌ای

نسيم دانش
نمایش آزمایش‌ها و پدیده‌های فیزیکی و شیمیایی در ساختاری تركيبي به تهيه‌كنندگی حازم فري پور در 20 قسمت 7 دقیقه‌ای


 

گروه برنامه تلویزیونی

•    قرار
برنامه‌ای ترکیبی درباره موضوعات اجتماعی و معارفی به تهيه‌كنندگی الهه بهبودی و مهدی خداوردیان در 90 قسمت 56 دقیقه‌ای هر روز ساعت 20

•    پنجره
مجله‌ای ادبی ـ هنری به تهيه‌كنندگی رضا خوشدل‌راد در 26 قسمت 78 دقیقه‌ای دوشنبه‌ها ساعت 18

•    عصرانه
مرور روزانه سایت‌ها و مطبوعات  در برنامه ترکیبی به تهيه‌كنندگی یاسر قدسی در 90 قسمت 26 دقیقه‌ای هر روز ساعت 19:30

•    افقاتور
پرداخت کاریکاتوری به موضوعات اجتماعی در قالبی ترکیبی به تهيه‌كنندگی فرشاد در 26 قسمت 26 دقیقه‌ای سه‌شنبه‌ها ساعت 17
•    در جریان
برنامه ترکیبی با موضوع بررسی تهدیدهای جمعیتی کشور به تهيه‌كنندگی روح الله رحیمی در 26 قسمت 42 دقیقه‌ای ساعت 19

•    هوای تازه
برنامه‌ای ترکیبی با هدف حفظ محیط زیست به تهيه‌كنندگی علی وفایی زاده با اجرای محمدعلی الله‌قلی و افشین زارعی در 26 قسمت 26 دقیقه‌ای جمعه‌ها ساعت 20

•    ناهار فامیلی
برنامه‌ای ترکیبی به تهيه‌كنندگی بلال الفت در 52 قسمت 26 دقیقه‌ای یکشنبه‌ها ساعت21 با هدف آشنایی با سبک زندگی اقوام مختلف کشور

•    یک کار خوب
برنامه‌ای با موضوع کارآفرینی به تهيه‌كنندگی محمد ساسان در 13قسمت 26 دقیقه‌ای، ساعت 19

•    شاهد عینی 3
گفت‌وگو با شاهدان عینی وقایع مهم انقلاب اسلامی به تهيه‌كنندگی محمد ماندگاران در 26 قسمت 26 دقیقه‌ای، پنجشنبه‌ها ساعت 19

•    بزرگراه همت
برنامه‌ای ترکیبی با موضوع معرفی فعالیت‌های فرهنگی کشور به تهيه‌كنندگی نوروز صالحیان در 13 قسمت 42 دقیقه‌ای

•    چوب‌خط
برنامه‌ای با تمرکز بر اقتصاد مقاومتی به تهيه‌كنندگی علی مروی در 26 قسمت 78 دقیقه‌ای، یکشنبه‌ها ساعت 21

گروه مستند

•    سرزمین نخبگان
معرفی نخبگان ایرانی در مستندی به تهيه‌كنندگی محمدعلی فارسی در 15قسمت 40 دقیقه‌ای، پنجشنبه‌ها ساعت17
•    پازل
مستندی با موضوع دستاوردهای علمی به تهيه‌كنندگی روح‌الله رحیمی در 13قسمت 26 دقیقه‌ای، یکشنبه‌ها ساعت17


شبکه ورزش
 

•    جشنواره 90 شبی مستندهای ورزشی
مستندهای برتر ورزشی تولید سال 2010 تا 2015 در 90 قسمت، از شنبه تا پنجشنبه ساعت 23


•    مستند «انسان و صخره»
مستندی 15 قسمتی درباره ورزش کوهنوردی و صخره‌نوردی، جمعه‌شب‌ها ساعت23

•    بازپخش بازی‌های جام جهانی 2014 برزیل

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید