ماه رمضان
تصویر برگزیده

اصلاحیه یک خبر:

معرفی متون برگزیده «تولیدات تازه های تئاتر ایران»سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

آرتنا: گروه انتخاب متون بخش تولیدات تازه های تئاتر ایران متشکل از خسرو حکیم رابط، فرهاد مهندس پور و نادر برهانی مرند 30 نمایشنامه جهت حضور در مرحله بعدی انتخاب کردند.

zoom
معرفی متون برگزیده  «تولیدات تازه های تئاتر ایران»سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

به گزارش خبرگزاری هنر «آرتنا»،گروه انتخاب متون بخش تازه های تئاتر ایران متشکل از خسرو حکیم رابط، فرهاد مهندس پور و نادر برهانی مرند پس از بررسی دقیق و برگزاری جلسات تصمیم گیری، از میان 158 درخواست حضور از سراسر کشور، 30 گروه نمایشی و متون پیشنهادی شان را برای حضور در مرحله بعدی انتخاب این بخش برگزید.

از کل درخواست های رسیده به دبیرخانه جشنواره، 126 متن (حدود 89 درصد) از تهران و 32 متن (حدود 21 درصد) از دیگر شهرهای ایران متقاضی حضور در جشنواره سی و چهارم بوده اند که در بررسی نهایی 22 گروه از تهران و 8 گروه از شهرهای دیگر ایران به مرحله بعدی انتخاب معرفی شده اند.

از میان سی گروه معرفی شده به مرحله بعدی انتخاب، حداکثر 10 نمایش برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر برگزیده خواهد شد که با توجه به ظرفیت پیش بینی شده حضور کل آثار در تمامی بخش ها، حدود 10 درصد از شرکت کنندگان در مرحله نهایی جشنواره را گروه های حاضر در بخش تولیدهای تازه تئاتر ایران تشکیل خواهند داد.

دبیرخانه جشنواره پس از اعلام نام گروه های راه یافته به مرحله بعدی انتخاب، فرآیند آماده سازی نمایش ها را پیگیری خواهد کرد و در تعامل و همکاری سازنده با گروه ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب خواهد بود.

لازم به ذکر است که برخی از گروه های متقاضی ضوابط مندرج از فراخوان را، از جمله عدم حضور متن پیشنهادی در جشنواره های دیگر و اجرای عمومی، نادیده گرفته بودند و این امر در بررسی نهایی و انتخاب متون این بخش لحاظ شده است.

دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با سپاس از تمامی گروه های محترم درخواست کننده شرکت در بخش تولیدهای تازه تئاتر ایران و همچنین با ارج نهادن به هنر آفرینی، خلاقیت و اشتیاق تمامی هنرمندان گرامی برای حضور در جشنواره، ضمن پوزش از تاخیر کوتاه پیش آمده در اعلام نتیجه بررسی، گروه ها و متون زیر را معرفی می کند.

گروه تی تووک با نمایش «آخرین انار دنیا» نوشته و کارگردانی ابراهیم پشت کوهی از بندرعباس

گروه پاسارگاد با نمایش «بینوایان» نوشته کیوان صباغ و مهدی سیمریز و کارگردانی سروش طاهری از مشهد

گروه پیوند با نمایش «راز مهر راز سپهر» نوشته و کارگردانی شکرخدا گودرزی از تهران

گروه چیستا با نمایش «مرگ در اوج خوشبختی» نوشته و کارگردانی وحید جباری از تهران

گروه عطش با نمایش «آشتی با یخ» نوشته مهدی پوررضاییان و کارگردانی امیر آتشانی از تهران

گروه قصه جی تی جی با نمایش «هتلی ها» نوشته و کارگردانی ساناز بیان از تهران

گروه ندای سحر با نمایش «ستاره ها در باد» نوشته محمد آریانفر و کارگردانی بابک حاجی زاده از تهران

گروه اتفاق با نمایش «روزهای بی باران» نوشته و کارگردانی امین بهروزی از تهران

گروه اقیانوس با نمایش «سفر به نهایت دور» نوشته و کارگردانی محمد میرعلی اکبری از تهران

گروه چهره با نمایش «پیچک های خانه ی کاهگلی» نوشته و کارگردانی رسول نقوی از تهران

گروه اوراد با نمایش «بازبینی مجدد» نوشته علی نورانی و همایون حجازی نیا و کارگردانی علی نورانی از تهران

گروه پارکینگ با نمایش «طپانچه خانم» نوشته محمد امیریاراحمدی و کارگردانی شهاب الدین حسین پوراز تهران

گروه گلپنگ با نمایش «صحنه هایی از زندگی پدرم» نوشته مهدی میرباقری و کارگردانی علیرضا زارعی از میناب

گروه اژدهاک با نمایش «میرمطهر، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» نوشته مرجان موسی نژاد و کارگردانی وحید درویشی از تهران

گروه تن ها با نمایش «سند چشم انداز» نوشته رضا شاهبداغی و کارگردانی مهدی محمدی از تهران

گروه رادیکال 14 با نمایش «بی پدر» نوشته و کارگردانی محمد مساوات از تهران

گروه کاووش با نمایش «وقتی با هیچ کس جز خودمان نیستیم، کجا هستیم؟» نوشته سعید محسنی و کارگردانی احسان جانمی ریزی از اصفهان

گروه کربن با نمایش «تاریکی » نوشته علی حاتمی نژاد و رئوف دشتی و کارگردانی عبدالله برجسته از مشهد

گروه میزانسن با نمایش «افرای ژاپنی» نوشته مسعود هاشمی نژاد و کارگردانی مسعود طیبی از تهران

گروه دن کیشوت با نمایش «داستان های میان رودان» نوشته و کارگردانی علی شمس پویا از تهران

گروه رل با نمایش «الف وارد می شود» نوشته آرمان طیران و کارگردانی برکه فروتن ازتهران

گروه بازی با نمایش «غرامت» نوشته اصغر گروسی و کارگردانی محمدرضا درند و سعید زندی از کرمانشاه

گروه قطره باران با نمایش «پیروز و آنها» نوشته حمیدرضا شکاری و کارگردانی بهنام بختیاری از تهران

گروه تئاتر مدرسه با نمایش «نسل آخر» نوشته فرزانه سهیلی و کارگردانی سمانه زندی نژاد از تهران

گروه سوراخ تو دیوار با نمایش «آل استار و سورتمه» نوشته و کارگردانی جابر رمضانی از تهران

گروه شایا با نمایش «صلیب نقره ای» نوشته دیانا فتحی و کارگردانی میلاد نیک آبادی از تهران

گروه آینه با نمایش «رنجترانه های سیما» نوشته و کارگردانی علیرضا داوری از بندرعباس

گروه جهش با نمایش «آکواریوم کانگرو» نوشته مجید کاظم زاده مژدهی و کارگردانی محمد رسائلی و مجید کاظم زاده مژدهی از رشت

گروه تجربی تهران با نمایش «نفرین های تیز پا» نوشته و کارگردانی مسعود دلخواه از تهران

گروه آریا با نمایش «پیرمردی با دستکش های نارنجی و آبی آسمانی» نوشته و کارگردانی زهره بهروزی نیا از تهران

لازم به یادآوری است سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر بهمن ماه سال جاری به دبیری سعید اسدی برگزار می شود.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید