تصویر برگزیده

بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

برگزیدگان جشنواره معرفی شدند

آرتنا: برگزیدگان بخش های رقابتی بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در مراسم اختتامیه که صبح امروز سه شنبه 14 مهر در مجتمع فرهنگی بوعلی سینا همدان برگزار شد معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری هنر «آرتنا»، در بخش مسابقه نمایشنامه نویسی هیات داوران پنج نمایشنامه زیر را بدون اولویت به عنوان اثر برگزیده با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی معرفی کرد:

نمایشنامه دم پنبه ای نوشته لیدا شیرمرد، نمایشنامه میم مثل ماهی نوشته محمد فرجی، نمایشنامه آقای تبلت، آقای کتاب نوشته مریم اسلامی علی آبادی، نمایشنامه اتل متل ناز پری نوشته حمیده وحیدی و نمایشنامه پاهای هزار پا نوشته ندا حاج بابایی

برگزیدگان بخش مسابقه تئاتر خیابانی:

کاندیداها: موسیقی نمایش آبدزدک نوید لاهیجی – علی حاج صادقی، موسیقی نمایش تو بگو تو چی سعید مردانی، موسیقی نمایش پاپا گروه موسیقی ماه آبی و موسیقی نمایش ربات ها احساس دارندحسین انصافی – بارمان اهورا

در بخش موسیقی جایزه موسیقی برگزیده شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به نوید لاهیجی – علی حاج صادقی برای موسیقی نمایش آبدزدک تعلق گرفت.

در بخش طراحی فضای نمایشی:

کاندیداها: نمایش آبدزدک پوریا کریمی، نمایش تو بگو تو چی بهداد بلیغ فر و نمایش قصه ها روح الله سنایی

جایزه برگزیده طراحی فضای نمایشی شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهداد بلیغ فر برای نمایش تو بگو تو چی

جایزه بازیگری زن:

تقدیر بازیگری شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به سرکار خانم نرگس خاک کار برای نمایش خوان چندم خانه چندم تعلق گرفت

جایزه بازیگری مرد:

کاندیداها: امید جلالی بازیگر آبدزدک، سعید سرشار بازیگر آبدزدک، محمد مجمدی بازیگر تو بگو تو چیو فرامرز قلیچ خانی بازیگر نمایش پاپا

تقدیر بازیگری شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به فرامرز قلیچ خانی برای نمایش پاپا تعلق گرفت.

جایزه برگزیده بازیگری مرد شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای مید جلالی برای نمایش آبدزدک اهدا شد.

جایزه کارگردانی:

تقدیر کارگردانی شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای بهداد بلیغ فر برای نمایش تو بگو تو چی

جایزه برگزیده کارگردانی شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به محمدرضا جعفری لفوت برای نمایش آبدزدک اهدا شد.

جایزه طرح و ایده :

تقدیر کارگردانی شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای بهداد بلیغ فر برای نمایش تو بگو تو چی

جایزه برگزیده طرح و ایده شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای محمدرضا جعفری لفوت برای نمایش آبدزدک اهدا شد.

جایزه ویژه:

تقدیر ویژه شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به هنرمند کودک نرگس صیفوری بازیگر نمایش بچه های کار و بازیگر نوجوان فاطمه عباسی برای بازی در نمایش اکوان اهدا شد.

برگزیدگان بخش مسابقه تئاتر نوجوان:

جایزه موسیقی:

کاندیداها:موسیقی نمایش های آب و دیگران – تیستوی سبز انگشتی – غولاقو – راه طولانی سلام – اینجا وضعیت غیر طبیعیه

هیات داوران در این بخش تقدیر موسیقی شامل لوح تقدیر و جایز ه نقدی به آقای یحیی موسوی برای نمایش راه طولانی سلام اهدا کرد.

جایزه برگزیده موسیقی شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای صابر دارپویی برای موسیقی نمایش اینجا وضعیت غیر طبیعیه! اهدا شد.

جایزه طراحی صحنه:

کاندیداها: طراحی صحنه نمایش های رینالد روباهه- تیستوی سبز انگشتی – اینجا وضعیت غیر طبیعیه – راه طولانی سلام

تقدیر طراحی صحنه شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به رامین کهن و امیر رضایی طراح صحنه نمایش تیستوی سبز انگشتی تقدیم شد.

جایزه برگزیده طراحی صحنه شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای امید انصاری طراح صحنه نمایش اینجا وضعیت غیر طبیعیه! اهدا شد.

جایزه طراحی لباس:

کاندیداها: طراحی لباس نمایش های غولاقو – رینالد روباهه- اینجا وضعیت غیر طبیعیه- راه طولانی سلام

 تقدیر طراحی لباس شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانم مهناز آقایی طراح لباس نمایش راه طولانی سلام.

جایزه برگزیده طراحی صحنه شامل تندیس جشنواره و دیپلم افخار و جایزه نقدی به خانم ناهید شیریان طراح لباس نمایش اینجا وضعیت غیر طبیعیه! اهدا شد.

بازیگری زن:

کاندیداها: انلی شکوری در نمایش تیستو سبز انگشتی- سحر آقاسی و لیدا وعیدی در نمایش غولاقو – لعیا عسلی نژاد در نمایش اینجا وضعیت غیر طبیعیه – شقایق زمانی در نمایش آتیس ها و پاتیس ها

تقدیر بازیگری زن شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانم لیدا وعیدی بازیگر نمایش غولاقو و جایزه برگزیده بازیگری زن شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به شقایق زمانی بازیگر آتیس ها و پاتیس ها اهدا شد.

جایزه بازیگری مرد:

کاندیداها: هیات داوران ضمن تقدیر از حضور موثر بازیگر پیشکسوت تئاتر مشهد آقای حسین طاهری کاندیداهای بازیگری مرد را به شرح زیر اعلام کرد: مهدی کاویان بازیگر نمایش آتیس ها و پاتیس ها- حامد مدرس در نمایش هاکلبری فین- حامد محمودی و امیر باباشهابی در نمایش اینجا وضعیت غیر طبیعیه- علیرضا رواندل در نمایش راه طولانی سلام – عبدالله آتشانی و سید علیرضا دری و فرزاد سلیمانی در نمایش غولاقو

 لوح تقدیر این بخش به حامد محمودی بازیگر نمایش اینجا وضعیت غیر طبیعیه اهدا شد.

جایزه برگزیده بازیگری مرد شامل تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به عبدالله آتشانی بازیگر ننمایش غولاقو اهدا کرد.

جایزه کارگردانی:

کاندیداها: رامین کهن کارگردان نمایش تیستو سبز انگشتی – علیرضا ناصحی کارگردان نمایش آب و دیگران – امیر مشهدی عباس کارگردان نمایش غولاقو – سید جواد رحیم زاده کارگردان نمایش راه طولانی سلام- محمد مهدی کلهری کارگردان نمایش اینجا وضعیت غیر طبیعیه

تقدیر کارگردانی شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به امیر مشهدی عباس کارگردان نمایش غولاقو تقدیم شد.

جایزه برگزیده کارگردانی شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به محمدمهدی کلهری کارگردان نمایش اینجا غیر طبیعیع اهدا شد.

جایزه نمایشنامه نویسی:

کاندیداها: علیرضا ناصحی و میثم قاسمی نژاد برای نمایشنامه آب و دیگران – امیر مشهدی عباس برای نمایش غولاقو – محمد مهدی کلهر برای نمایشنامه اینجا وضعیت غیر طبیعیه- رئوف دشتی برای نمایشنامه راه طولانی سلام – کیومرث قنبری آذر و مسعود شاه کرمی برای نمایشنامه هاکلبری فین

نقدیر نمایشنامه نویسی شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به امیر مشهدی عباس برای نمایشنامه غولاقو تقدیم شد.

جایزه برگزیده نمایشنامه نویسی شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به محمد مهدی کلهر برای نمایش نامه اینجا وضعیت غیر طبیعیه اهدا شد.

جایزه ساخت عروسک و عروسک گردانی:

در این بخش جایزه بهترین ساخت عروسک شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا شد به طلیعه طریقی برای نایش آب و دیگران

جایزه بهترین عروسک گردانی و صدا پیشگی شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا شد به علیرضا ناصحی – علی باروتی- عطا مقیمی – سید میثم قاسمی نژاد- مجید عبدوس و خانم نسیم یاقوتی برای نمایش آب و دیگران

جایزه گریم:

در این بخش جایزه بهترین گریم شامل لوح تقدیر و جایهز نقدی اهدا شد به حسین تبریزی برای گریم نمایش غولاقو

جایزه ویژه شعر نمایشی:

در این بخش جایزه ویژه شعر نمایشی شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا می شود به فریناز مختاری شاعر نمایش راه طولانی سلام

برگزیدگان بخش مسابقه تئاتر کودک:

جایزه موسیقی:

کاندیداها: یاسر ساکی مهر در نمایش چرکولک-  فرید نوایی در نمایش دختر بوته گوجه فرنگی – حمید رضا شجاعی در نمایش جادوگر کوچولو – سید احمد جعفرپور هاشمی در نمایش بیدیلی بیدان – میلاد کوشش و علیرضا اسدی در نمایش یه دنیای رنگی

تقدیر موسیقی شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای میلاد کوشش و علیرضا اسدی در نمایش یه دنیای رنگی و حمید رضا شجاعی در نمایش جادوگر کوچولو

جایزه برگزیده موسیقی شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایهز نقدی به سید احمد جعفرپور هاشمی در نمایش بیدیلی بیدان اهدا شد.

جایزه طراحی لباس:

کاندیداها: روشنک کریمی در نمایش دختر بوته گوجه فرنگی – نگین عمرانی و سولماز ایمانی در نمایش بیدیلی بیدان- مهدی حبیبی در نمایش خانواده کارفینگل- فریبا دلیری در نمایش جادوگر کوچولو

تقدیر طراحی لباس شامل تقدیر و جایزه نقدی به خانم ها نگین عمرانی و سولماز ایمانی در نمایش بیدیلی بیدان تقدیم شد.

جایزه طراحی صحنه:

کاندیداها: محمدرضا فلاحی در نمایش نترسک- مریم اکبری در نمایش دختر بوته گوجه فرنگی- مهدی نیک روش در نمایش جادوگر کوچولو

تقدیر طراحی صحنه شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به محمد رضا فلاحی در نمایش نترسک اهدا شد.

جایزه بازیگری زن:

کاندیداها: فاطمه خدابنده لو در نمایش جادوگر کوچولو- مهشید حنیفه در نمایش یه دنیای رنگی – مریم اکبری در نمایش دختر بوته گوجه فرنگی – شهرزاد نظرپور در نمایش چرکولک- ملیحه مقیمی در نمایش دختر بوته گوجه فرنگی – سارا عبدالهی در نمایش بیدیلی بیدان

تقدیر بازیگری خردسال شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به بازیگر خردسال گلبرگ اسدی برای بازی در نمایش یه دنیای رنگی تقدیم شد.

تقدیر بازیگری زن شامل لوح تقدیر و جایهز نقدی به ملیحه مقیمی در نمایش دختر بوته گوجه فرنگی و مهشید حنیفه در نمایش یه دنیای رنگی اهدا شد.

جایزه برگزیده بازیگری زن شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به خانم مریم اکبری در نمایش دختر بوته گوجه فرنگی اهدا شد.

جایزه بازیگری مرد:

کاندیداها: هادی حسنعلی در نمایش جادوگر کوچولو- خالق استواری در نمایش نترسک- آرش صادقیان حقیقی در نمایش جادوگر کوچولو- امیر بابا شهابی در نمایش چرکولک- محمد سعید قلندری در نمایش بیدیلی بیدان – مسعود روستا در نمایش خانواده کارفینگل

تقدیر بازیگری مرد شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقایان آرش صادقیان حقیقی در نمایش جادوگر کوچولو و خالق استواری در نمایش نترسک تقدیم شد.

جایزه برگزیده بازیگری مرد شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به هادی حسنعلی در نمایش جادوگر کوچولو اهدا شد.

جایزه کارگردانی:

کاندیداها: محمدرضا فلاحی برای نمایش نترسک- فریبا دلیری برای نمایش جادوگر کوچولو- حسن شیخ زاده برای نمایش بیدیلی بیدان- فریبا یعقوبلو برای نمایش یه دنیای رنگی – مزدک مهیمنی برای نمایش چرکولک

تقدیر کارگردانی شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به حسن شیخ زاده برای نمایش بیدیلیی بیدان – محمد رضا فلاحی برای نمایشنترسک – و فریبا دلیری برای نمایش جادوگر کوچولو اهدا شد.

جایزه نمایشنامه نویسی:

تقدیر نمایشنامه نویسی شامل لوح تقدیر و جایهز نقدی به خالق استواری برای نمایشنامه نترسک و هادی حسنعلی برای نمایش جادوگر کوچولو تقدیم شد.

همچنین هیات داوران در این بخش به خاطر نگرشی نو و متفاوت و انسانی به دنیای کودک با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از فریبا یعقوبلو تقدیر به عمل آورد.

جایزه ویژه:

هیات داوران جایزه ویژه خود شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به خاطر گرامیداشت هنرمندان فقید تئاتر کودک و نوجوان و عروسکی کامبیز صمیمی مفخم ، بیژن نعمتی شریف و حمید حمزه جایزه ویژه خود را به عادل بزدوده کارگردان نمایش آهای تو دیگه کی هستی اهدا کرد.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید