ماه رمضان
تصویر برگزیده

مستند «زندگی در خور موسی» با 6 عنوان نامزدی در صدر قرار گرفت

اسامی نامزدهای بخش «مسابقه ملی» اعلام شد

آرتنا: اسامی نامزدهای دریافت جایزه از بخش «مسابقه ملی» نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» اعلام شد.

zoom
اسامی نامزدهای بخش «مسابقه ملی» اعلام شد

به گزارش خبرگزاری هنر «آرتنا»، هیات داوران بخش «مسابقه ملی» جشنواره متشکل از آقایان محمد تهامی‌نژاد، فرشاد فدائیان، محمود کلاری، محمود اربابی، سعید رشتیان، آریا عظیمی‌نژاد و خانم نرگس آبیار، پس از بازبینی و بررسی 74 فیلم مستند راه یافته به بخش مسابقه ملی، فیلم‌های مستند ذیل را بعنوان نامزد دریافت جایزه از نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت اعلام و معرفی کردند:

- بهترین کارگردانی مستند کوتاه

1- بَرد (حمید جعفری)  2- خون‌بازی (مصطفی شیری)  3- قارلی داملار (هایده مرادی)

- بهترین کارگردانی مستند نیمه‌بلند

1- بلانسبت شما (مهدی بوستانی شهربابکی)  2- پدر (هانیه یوسفیان) 3- پل (امیرحسین نوروزی)  4- زندگی در خور موسی (حجت طاهری)  5- میراث من آواز (فاطمه موسوی)

- بهترین کارگردانی مستند بلند

1- A157 (بهروز نورانی‌پور)  2- 103 روز (مهدی بخشی‌مقدم)  3- رویاهای دم صبح (مهرداد اسکویی)  4- زمستان فصل آخر (مریم‌السادات مؤمن‌زاده)  5- فصل هَرَس (لقمان خالدی)

- بهترین پژوهشگر

1- زندگی در خور موسی (حجت طاهری)  2- قارلی داملار (هایده مرادی)  3- مادرکشی (کمیل سوهانی)  4- محاکمه (سیداحسان عمادی)  5- یک موسیقیدان فرانسوی در دربار قاجار (مهران پورمندان)

- بهترین تصویربردار

- A157 (مهدی آزادی)  2- بَرد (ارسطو مداحی‌گیوی)  3- زندگی در خور موسی (حجت طاهری و عبدالخالق طاهری)  4- رویاهای دم صبح (محمد حدادی)  5- قارلی داملار (عبدالله شکری)

- بهترین صدابردار یا صداگذار

1- A157 (بهنام شیخ‌احمدی)  2- پل (نوید سالاری‌مقدم)  3- دینگومارو (ساسان کاوه)  4- رویاهای دم صبح (پارسا کریمی/حسین مهدوی)  5- محاکمه (احمد افشار)

- بهترین تدوینگر

1- پل (محدثه گلچین‌عارفی)  2- زندگی در خور موسی (حجت طاهری)  3- رویاهای دم صبح (امیر ادیب‌پرور)  4- فصل هَرَس (لقمان خالدی)  5- قارلی داملار (عبدالله شکری)

- بهترین نویسنده یا گوینده گفتار متن

1- بلانسبت شما (مهدی بوستانی شهربابکی)  2- تنها میان طالبان (علی پیرهادی/ محسن اسلام‌زاده)  3- زندگی در خور موسی (حجت طاهری)  4- مادرکشی (کمیل سوهانی)  5- محاکمه (سیداحسان عمادی)

- بهترین فیلم

1- A157 (بهروز نورانی‌پور)  2- رویاهای دم صبح (مهرداد اسکویی)  3- زندگی در خور موسی (عبدالخالق طاهری)  4- فصل هَرَس (مهدی شامحمدی)  5- قارلی داملار (انجمن سینمای جوان اردبیل)

به این ترتیب، مستند «زندگی در خور موسی» با 6 عنوان نامزدی، در صدر فهرست نامزدهای دریافت جایزه از نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت قرار گرفت و «رویاهای دم صبح» و «قارلی داملار» با 5 عنوان نامزدی، در رده دوم قرار گرفتند. A157 با چهار نامزدی روی سکوی سوم این فهرست جای گرفت و «فصل هَرَس»، «محاکمه» و «پل» هم با 3 عنوان نامزدی، چهارم شدند.  

* گفتنی است که اعضای محترم هیات داوران بخش جایزه بین‌المللی شهید آوینی جشنواره سینماحقیقت (آقایان محمدحسین نیرومند، مهدی فرجی، حسین مُعززی‌نیا) هیچ نامزدی اعلام نکردند و در مراسم اختتامیه، برگزیدگان این بخش معرفی خواهند شد.

مراسم اختتامیه نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، از ساعت 18 عصر یکشنبه 29 آذر 94 در تالار وحدت برگزار خواهد شد تا برگزیدگان این رویداد مهم سینمای مستند ایران معرفی و مورد تقدیر واقع شوند.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید