تصویر برگزیده

در جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی ؛

اعلام نتایج بازخوانی متون صحنه ای جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک

آرتنا: مرحله‌ی اول انتخاب متون و طرح‌های رسیده به شانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران – مبارک در بخش صحنه‌ای با معرفی 21 طرح از شهرهای مختلف کشور و 43 طرح از تهران به پایان رسید.

به گزارش «آرتنا»،دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک تعداد متون و طرح های رسیده به دبیرخانه را 271 اثر اعلام کرد که از آن میان 94 متن و طرح پیشنهادی در حوزه تئاتر کودک ، 147 متن و طرح برای عموم مخاطبان و بزرگسالان و 30 اثر بدون دسته بندی گروه سنی مخاطب بوده اند.

در این اطلاعیه تعداد متن و طرح رسیده از شهرهای مختلف کشور 108 اثر و از تهران 163 اثر اعلام شده است. از بین طرح های شهرستان 52 اثر برای مخاطب کودک ، 47 اثر برای مخاطبان بزرگسال هستند.

هیات انتخاب شانزدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران – مبارک متشکل از خانم‌ها آزاده پورمختار، زهرا صبری و آزاده انصاری و آقایان حمید جبلی و عطاالله کوپال پس از بررسی 271 متن و طرح رسیده به دبیرخانه 64 اثر را برای شرکت در مرحله‌ی دوم انتخاب که در اواخر اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد، معرفی کرده است

متون و طرح های شهرهای مختلف کشور که به مرحله دوم راه یافته اند به شرح زیر اعلام شده اند:

        1              نمایش اکو     نویسنده شیما شادمانی کارگردان امید انصاری از همدان      

        2              نمایش برف و خون و عشق نویسنده یدالله آقا عباسی               کارگردان عباس خاندانی از کرمان               

        3              نمایش بی بی گنجی نویسنده نجیم سرحدی کارگردان سارا بربری فکور از زاهدان             

        4              نمایش تنبل پهلوان نویسنده محمدرضا شمس کارگردان علیرضا اعلایی از                اردبیل             

        5              نمایش توتک نویسنده محسن پورقاسمی کارگردان محسن پورقاسمی از همدان               

        6              نمایش جانیار نویسنده امید حسینی نژاد کارگردان امید حسینی نژاد از قم               

        7              نمایش چشمهای بسته از خواب     نویسنده مالامود کارگردان ستاره کریمی از                اسلامشهر          

        8              نمایش چه کسی شنگول را کشت؟ نویسنده بهمن ولیان کارگردان رضا پورتراب زاده از گرگان        

        9              نمایش حکایت دردناک پیرمرد نویسنده علی اعتصامی فر کارگردان علی اعتصامی فر از         قزوین

        10           نمایش حنا نویسنده فرامرز غلامیان و هیام احمدی کارگردان هیام احمدی از آبادان             

        11           نمایش دابلین نویسنده سعید خانی پور کارگردان نیلوفر کمپانی از            شهریار             

        12           نمایش دیگ کهنه نویسنده محمد رضا مظفری کارگردان محمد رضا مظفری و نیلوفر مظفری از سنقروکلیایی              

        13           نمایش دیو پری نویسنده و کارگردان طیبه مقدم از قائم شهر             

        14           نمایش رویای قانع کننده نویسنده یوسف شکوهی کارگردان عبدالحمید امراللهی از فسا  

        15           نمایش زرد قناری نویسنده وحید خسروی کارگردان مرتضی اسدی مرام از کرمانشاه       

        16           نمایش سیمرغ شمایید نویسنده تارا جهانی راد کارگردان تارا جهانی راد از گنبد کاووس 

        17           نمایش شهر تو قالی نویسنده و کارگردان الهام ابراهیم زاده ازمشهد     

        18           نمایش قصه گرگ گرسنه نویسنده محمدحسین ناصربخت کارگردان هادی افتخارزاده از مراغه      

        19           نمایش کرگدن نویسنده اوژن یونسکو کارگردان اکرم ابوالمعالی از اصفهان               

        20           نمایش گویچیک نویسنده داور فرمانی کارگردان محمدتقی اسماعیلی از اردبیل               

        21           نمایش نور، صدا، حرکت نویسنده  محسن حسین زاده            کارگردان مهدی رحیمی از بیرجند    

متون و طرح های تهران که به مرحله دوم راه یافته اند به شرح زیر اعلام شده اند:

        1              نمایش 21 یا برو واسه خودت نویسنده و کارگردان بهادر مالکی از تهران 

        2              نمایش ابرصورتی نویسنده علیرضا محمودی ایرانمهر کارگردان حسن معجونی از تهران

        3              نمایش آبجی آب انبار       نویسنده و کارگردان مهدی شاه پیری از تهران    

        4              نمایش آهنگ شب کارگردان محمد اعلمی از تهران 

        5              نمایش آوازه خوان زباله ها نویسنده کارگردان نفیسه لاله تهران 

        6              نمایش بغلم کن تا دمپایی نیومده نویسنده و کارگردان طلیعه طریقی از تهران

        7              نمایش بنیامین و بن تن نویسنده بهرام جلالی پور کارگردان آرش شریف زاده تهران

        8              نمایش بیرون پشت درنویسنده و کارگردان فاطمه پورهاشمی از تهران           

        9              نمایش چارلی و آسانسور شیشه ای نویسنده محمد حسین معارف کارگردان    شیما عرب - فریبرز کریمی از تهران              

        10           نمایش خرگدن نویسنده و کارکردان اکبر حسنی از تهران            

        11           نمایش خروس رزی پیرهن... نویسنده و کارگردان ماندانا کریمی از تهران               

        12           نمایش خواستگاری نویسنده چخوف کارگردان حمیدرضا مرادی از تهران           

        13           نمایش دایره نویسنده و کارگردان الکا هدایت از تهران         

        14           نمایش دیر کبوتر نویسنده و کارگردان آلبرت بیگ جانی از تهران 

        15           نمایش دیوان تئاترال نویسنده محمود استاد محمد کارگردان لادن نازی از تهران

        16           نمایش رابین کوتوله  نویسنده اوراند هریس       کارگردان مرتضی برزگر از تهران

        17           نمایش راهنمای عشق و جنایت دختر کبریت فروش نویسنده وکارگردان وحید درویشی              از تهران       

        18           نمایش رویای شب نیمه ی تابستان ترجمه مسعود فرزاد کارگردان مریم ضیایی از تهران       

        19           نمایش زندگی سرخ نویسنده و کارگردان زهره بهروزی نیا از تهران              

        20           نمایش زیباترین جای جهان نویسنده و کارگردان سرگل اسلامیان           از تهران               

        21           نمایش ژینزونیای زیبای من نویسنده و کارگردان سروناز نانکلی ازتهران               

        22           نمایش شک نویسنده و کارگردان مریم ایرانمنش از تهران         

        23           نمایش عقیم نویسنده و کارگردان محمدرضا قبله از تهران      

        24           نمایش غول بزرگ مهربان نویسنده دیوید وود کارگردان مریم کاظمی از تهران               

        25           نمایش قطار ساعت هفت و چهل و پنج دقیقه نویسنده و کارگردان مرجان پورغلامحسین از تهران      

        26           نمایش کبوتری ناگهان نویسنده محمد چرمشیرکارگردان نازیلا نوریشاد از تهران

        27           نمایش کوزه عسل نیست نویسنده و کارگردان عادل بزدوده از تهران              

        28           نمایش گربه محله   نویسنده و کارگردان شیوا مسعودی از تهران          

        29           نمایش گنبد به دوش نویسنده سجاد طهماسبی کارگردان پوپک عظیم پور                تهران

        30           نمایش لافکادیو نویسنده و کارگردان حجت هاشمی از تهران      

        31           نمایش لالایی برای بیداری نویسنده و کارگردان جلیله هیبتان از تهران  

        32           نمایش ماهیگیر و کنسرو لولو نویسنده و کارگردان مهدی رجبی           از تهران               

        33           نمایش مبارک و جان آخر نویسنده و کارگردان مهدی داودی از تهران           

        34           نمایش مکبث نویسنده و کارگردان هادی حجازی فر از تهران   

        35           نمایش ملاقات با گودو در کافه تهران نویسنده و کارگردان غزل اسکندرنژاد از تهران       

        36           نمایش ملک یونان و حکیم رویان نویسنده محمدی/ اسماعیل تبار کارگردان  علی محمدی از تهران         

        37           نمایش من و زرافه و پلی نویسنده و کارگردان میترا کریم خانی از تهران               

        38           نمایش مورد عجیب آقای شعبده باز نویسنده نسرین خنجری کارگردان محمد لقمانیان        تهران

        39           نمایش موش تا موش  نویسنده و کارگردان رامین کهن   از تهران    

        40           نمایش هملت با سالاد فصل نویسنده حسین زنگنه     کارگردان سهیلا مومنه                تهران

        41           نمایش هملت موبایل نویسنده و کارگردان مهدی چاکری از تهران             

        42           نمایش خانه خانه شیرین نویسنده کیوان سررشته  کارگردان محمد عاقبتی                   

        43           نمایش نامه های بالدار نویسنده و کارگردان مهتاب شمس

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید