تصویر برگزیده

بخش سینمای ملی ؛

نامزدهای غزال زرین نواره فیلم سبز معرفی شدند

آرتنا: نامزدهای بخش های پویانمایی، مستند کوتاه ، مستند بلند، داستانی کوتاه و داستانی بلند جشنواره بین المللی فیلم سبز معرفی شدند.

به گزارش «آرتنا»، هیات داوران بخش مسابقه ملی جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران متشکل از دکتر اسماعیل کهرم ، عزیزالله حاجی مشهدی، دکترشهابالدین عادل ، مرضیه برومند ، محسن امیر یوسفی، وحید نصیریان وآیدا پناهنده نامزدهای غزال زرین بخش های مختلف را بدین شرح معرفی کردند :

بخش پویانمایی (انیمیشن)

نامزدهای بهترین فیلم و بهترین کارگردانی پویانمایی

1-اینسان به کارگردانی و تهیه کنندگی  مهدی آقاجانی

2-ناگهان باد بر می خیزد به کارگردانی ادریس سامانی و صداوسیمای مرکز مهاباد 

3- زادگاه زندگی به کارگردانی و تهیه کنندگیعلی نیکوکار

4-کشاورز و رباتبه کارگردانی عبدالله علیمرادوتهیهکنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

5-درخت به کارگردانی ساره شفیعیپورو تهیه کنندگی موسسه "رای آوینش"

6-قطره به کارگردانی و تهیه کنندگی  بهنام شجاعی

مستند کوتاه

نامزدهای بهترین کارگردانی :

1-اوسیا به کارگردانی علیرضا دهقان

2-نوروز در نئوربه کارگردانی عبدالله عزیزی

3- موکان به کارگردانی محمد علی رخشانی(هاشم زهی)

4-زمستان عشق و سایر قوانین به کارگردانی یاسر خیر 

نامزدهای بهترین فیلم مستند کوتاه:

1-اوسیا به تهیه کنندگی  علیرضا دهقان

2-نوروز در نئوربه تهیه کنندگی  عبدالله عزیزی

3- موکان به تهیه کنندگی  محمد رضا خوش فرمان

4-زمستان عشق و سایر قوانین به تهیه کنندگی  یاسر خیر 

5-سه سنجاقک به تهیه کنندگی دلاور دوستانیان

6-جرعه های تاریخ به تهیه کنندگی سید میکائیل موسوی

 

بخش مستند بلند

نامزدهای بهترین پژوهش مستند:

1- کمیل سوهانی برای مستند بلند  مادر کشی

2-پژمان مظاهری پور برای مستند بلند غبار سرخ

3-حجت طاهری برای مستند بلند زندگی در خور موسی

4-کمیل سهیلی .فاطمه داوودی برای مستند بلند قربانی

5-سید میکاییل موسوی  برای  مستند جرعه های تاریخ

نامزدهای بهترین دستاورد فنی مستند بلند و کوتاه  :

1-حجت و عبدالخالق طاهری برای تصویربرداری  فیلم  زندگی در خور موسی

2-مهدی نور محمدی برای تصویربرداری  فیلم در پناه بلوط

3-دلاور دوستانیان برای تصویربرداری سه سنجاقک

نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستد بلند :

1-در پناه بلوط به کارگردانی مهدی نور محمدی

2-مادر کشی به کارگردانی کمیل سوهانی

3-زندگی در خور موسی به کارگردانی حجت طاهری

4-ایران جنوب غربی به کارگردانی محمد رضا فر طوسی

نامزدهای بهترین فیلم مستند بلند

1-در پناه بلوط به تهیه کنندگی مهدی نور محمدی

2-مادر کشی به تهیه کنندگی محمد شکیبا نیا

3-زندگی در خور موسی به تهیه کنندگیعبدالخالق طاهری

4-ایران جنوب غربی به تهیه کنندگیمحمد رضا فر طوسی و محمد رضا جامعی

بخش داستانی

نامزدهای بهترین کارگردانی  فیلم کوتاه داستانی   :

1-نجس به کارگردانی بهرام و بهمن حاج ابول لو(ارک)

2-تواتر به کارگردانی محمد علی محراب بیگی

3-  Impression-XPS160بهکارگردانی تی یام یابنده

4-سربازها لک لکلک ها را دوست دارند به کارگردانی سعید نجاتی

5- زباله به کارگردانی حسین حضوری

 

نامزدهای بهترین  فیلم کوتاه داستانی  : 

1-نجس به تهیه کنندگیسینا برادران آهنگری

2-تواتر به تهیه کنندگی محمد علی محراب بیگی

3-سربازها لک لکلک ها را دوست دارند به تهیه کنندگیانجمن سینمای جوانان استان تهران

4- زباله به تهیه کنندگی  حسین حضوری

نامزدهای بهترین فیلم  وبهترین کارگردانی فیلم بلند داستانی

1-خواب آب به کارگردانی وتهیه کنندگی فرهاد مهرانفر

2-طعم شیرین خیال به کارگردانی کمال تبریزی و تهیه کنندگی محمد علی حسین نژاد

3-گمیچی به کارگردانی مجید اسماعیلی پارسا و تهیه کنندگی جواد قلی زاده

4-بلوگا به کارگردانی مهدی جعفری و تهیه کنندگی احمد زالی

مراسم اعلام برندگان پنجمین جشنواره فیلم سبز ایران عصر جمعه 31 اردیبهشت در محل فرهنگسرای آسمان با حضورمسئولین  و چهره های شاخص فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد .

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید