تصویر برگزیده

در اختتامیه پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز؛

برگزیدگان جشنواره بین المللی فیلم سبز معرفی شدند

آرتنا: در اختتامیه پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز برگزیدگان بخش های مختلف جشنواره معرفی شدند.

zoom
برگزیدگان جشنواره بین المللی فیلم سبز معرفی شدند

به گزارش «آرتنا»،در مراسم اختتامیه برگزیدگان بخش های مختلف جشنواره بدین شرح معرفی شدند:

بخش بین الملل

هیات داوران بخش بین‌الملل متشکل از ،نیکولای نیمان از کشور آلمان، آنتونین حداد از کشور فرانسه، ترزا کامو گوئِرِرو از کشور مکزیک، احمد ضابطی جهرمی از کشور ایران و علیرضا شجاع‌نوری از کشور ایران برگزیدگان این بخش را معرفی کردند.

به‌دلیل آنکه در بخش مسابقه بین‌الملل، فیلم بلند داستانی به تعداد کافی به دفتر جشنواره ارسال نشده بود، بنابراین فیلمی در این بخش انتخاب نگردید و در بخش فیلم بلند داستانی مسابقه بین‌الملل، فیلمی به نمایش در نیامد.

**فیلم‌های کوتاه داستانی

بهترین فیلم کوتاه داستانی به فیلم "کوزمک" از کشور ایران، به تهیه‌کنندگی مشترک آقای جعفر شکوری، آقای علیرضا سلمان‌پور و آقای یونس طراحی

بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی به فیلم "کوزمک"از کشور ایران، به کارگردانی مشترک آقای علیرضا سلمان‌پور و آقای یونس طراحی

**فیلم‌های بلند مستند

بهترین فیلم بلند مستند به فیلم "مادر کُشی" از کشور ایران، به تهیه‌کنندگی آقای محمد شکیبانیا

بهترین کارگردانی فیلم بلند مستند به فیلم "زندگی در خور موسی" از کشور ایران، به کارگردانی آقای حجت طراحی

**فیلم‌های کوتاه مستند

برای بهترین فیلم کوتاه مستند به فیلم "Orchard Keepers" از کشور مصر، به تهیه‌کنندگی مشترک خانم بِریونیدون و خانم ژولیِن اِشمید

بهترین کارگردانی فیلم کوتاه مستند به فیلم "اوسیا" از کشور ایران، به کارگردانی آقای علیرضا دهقان

جایزه هیات داوران برای بهترین پژوهش به فیلم "COWSPIRACY: The Sustainability Secret"ازکشورآمریکا، با پژوهش مشترک آقای کیپآندرسنوآقای کیگانکوهن

**جوایز فیلم‌های پویانمایی

جوایز فیلم‌های پویانمایی

بهترین فیلم پویانمایی به فیلم "ناگهان باد برمی‌خیزد" از کشور ایران، به تهیه‌کنندگی آقای ادریس سامانی

وهمچنین یک غزال زرین اهدا می‌شود به تهیه‌کننده دیگر فیلم، صدا و سیمای مرکز مهاباد

بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی به فیلم "Espero? (Hope?)" از کشور انگلستان، به کارگردانی آقای سیمونه جیامپائولو

دیپلم افتخار و 3000 دلار به‌عنوان انتخاب ویژه هیات داوران از نظر بهترین دستاورد (فیلم پویانمایی)

به فیلم "کشاورز و روبات"از کشور ایران، به کارگردانی آقای عبدالله علی مراد

جایزه ویژه هیات داوران در بخش بین‌الملل

جایزه ویژه هیات داوران به فیلم "OMEVA - Water"تولید مشترک کشورهای آلمان و نامیبیا،به کارگردانی مشترک خانم سارا ساندرینگ و خانم اوشوشِنی هیوِلوآ

برگزیدگان بخش مسابقه " سینمای ملی"

بخش پویانمایی 

غزال زرین و دیپلم افتخار به همراه  مبلغ 40 میلیون ریال  برای بهترین کارگردانی به فیلم "ناگهان باد بر می خیزد  " به ادریس سامانی اهدا شد.

غزال زرین و دیپلم افتخار به همراه  مبلغ 50 میلیون ریال برای بهترین فیلم پویانمایی به مهدی  آقا جانی برای فیلم "اینسان " رسید.

بخش مستند کوتاه

در این بخش هیات داوران با تقدیر از کارگردانی فیلم نوروز در نئور به کارگردانی عبدالله عزیزی ؛غزال زرین ودیپلم افتخار بهترین کارگردانی  و مبلغ 50 میلیون ریال  را به "محمد علی رخشانی" برای کارگردانی فیلم مستند کوتاه  "موکان " اهدا کرد.

 اعلام برترین آثار مستند بلند

در این بخش هیات داوران با تقدیر از فیلم زمستان ،عشق وسایر قوانین به تهیه کنندگی یاسر خیر ، غزال زرین ،دیپلم افتخار و مبلغ 60 میلیون ریال  را به فیلم "اوسیا" به تهیه کنندگی "علیرضا دهقان " اهدا کرد.

*بهترین کارگردانی فیلم مستند بلند

هیات داوران ضمن تقدیر از کارگردانی فیلم ایران جنوب غربی، غزال زرین،دیپلم افتخار  و مبلغ 70 میلیون ریال  را به " کمیل سوهانی "برای  کارگردانی فیلم "مادر کشی " اهدا کرد.

*بهترین فیلم مستند بلند

هیات داوران غزال زرین ،دیپلم افتخار  و مبلغ 80 میلیون ریال را به فیلم "در پناه بلوط" به تهیه کنندگی "مهدی نور محمدی" اهدا کرد.

بهترین پژوهش مستند بلند و کوتاه

هیات داوران دیپلم افتخار و مبلغ 40 میلیون ریال جایزه ی بهترین پژوهش  را به  فیلم "غبار سرخ "به "پژمان مظاهری پور" اهدا کرد.

در بخش برترین دستاورد فنی مستند بلند و کوتاه، هیات داوران دیپلم افتخار و مبلغ 40 میلیون ریال  را برای  تصویر برداری  "زندگی در خور موسی" به آقایان " حجت و عبدالخالق طاهری"  اهدا کرد.

برگزیدگان بخش داستانی

*بخش بهترین فیلم  وبهترین کارگردانی فیلم بلند داستانی

هیات داوران پنجمین جشنواره فیلم سبز ایران از میان فیلم های بلند سینمایی هیچ فیلمی را به عنوان بهترین فیلم بلند داستانی شایسته تقدیر نمی داند.

غزال زرین، دیپلم افتخار  و مبلغ 70 میلیون ریال  برای بهترین  کارگردانی فیلم داستانی بلند به مجید اسماعیلی پارسا برای  فیلم " گمیچی " اهدا کرد.

اسماعیل کهرم، عزیزالله حاجی مشهدی، شهاب الدین عادل، مرضیه برومند، محسن امیر یوسفی، وحید نصیریان و آیدا پناهنده آثار بخش ملی جشنواره را داوری کردند .

برگزیدگان بخش تجسمی جشنواره بین المللی فیلم سبز

بخش گرافیک

نفر اول: فاطمه طامهری برای اثر آب برای همه از یزد

نفر دوم: محمد افشار نام اثر دیدار تو، دل ما (آلودگی هوا)  از اصفهان

نفر سوم: الناز لطیف نام اثر آب زندگی است از یزد

تقدیری های این بخش عبارتند از:

مریم خالقی یزدی / آیا میتواند به طبیعت بازگردد؟

محمد علی خلجی / بحران طبیعت، کشتار طبیعت با زباله (تهران)

ایمان یزدان پژوه /تشنگی (سمنان)

برگزیدکان بخش مفهومی

نفر اول:

وحید امین عنوان اثر بهار وسپا از  تهران

آران ابراهیمی عنوان اثر بضاعت دست رفته از تهران

گلناز لواسانی عنوان اثر سهم من از آسمان از  تهران

هنرمندان مورد تقدیر این بخش نیز عبارتند از:

ازم طباطبایی / خاطرات یک درخت (اصفهان)

افسانه مدیر امانی (تهران)

برگزیدگان بخش عکس

نفر اول: علیرضا مسلم زاده عنوان اثر صبا  از مازندران

نفر دوم: روزبه فکوری از استان خوزستان

نفر سوم: اصغر بشارتی نام اثر تلاش از استان هرمزگان

هنرمندان تقدیری در این بخش عبارتند از:

محمد علی میرزایی / کشتار در باغ                       

امیر شکرگزار ناوی / عطش

حمیدرضا بازرگانی / بزرگ مرد کوچک

آذین حقیقی / دریاچه ارومیه

حسن غفاری / بدون عنوان       

برگزیدگان بخش کاریکاتور:

نفر اول: احسان گنجی نام اثر سرراهی از کهکیلویه و بویراحمد

نفر دوم: طیبه خلیلی مهر نام اثر کمبود آب از کرمانشاه

نفر سوم: محمد علی خلجی نام اثر بحران آب از تهران

تقدیری های این بخش عبارتند از:

محمود آزاد نیا / ویرانی (خراسان رضوی)

محبوبه پاکدل / بدون عنوان (خراسان رضوی)

مجتبی حیدر پناه / محیط زیست (فارس)

برگزیدگان بخش نقاشی:

نفر اول: هدیه جوانی جم از  تهران

نفر دوم: موهبت خدایی نام اثر  آیا من انسانم؟ از تهران

نفر سوم: آزاده برف رو نام اثر انتظار از تهران

تقدیری های این بخش عبارتند از:

یاسمینا مقصودی / دستان مهربان

فرناز یاوریانفر / سرود بهار

زینب مهربانی / آفرینش

زهرا فربد / بدون عنوان

مهسا مشایخی / رویای کودکی

رخشا خوش طینت / رقص در باد صبا

مریم اعتمادی / جدال طراوت و خشکی تهران

هنرمندان برتر بخش مجسمه

نفر اول: الهام فلاحی از تهران

نفر دوم: نازک پورسلطانی نام اثر بازگشت به طبیعت از تهران

رامین جمشیدی از تهران

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید