تصویر برگزیده

درجشنواره فیلم مقاومت؛

برنامه نمایش‌ دومین روز از جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت اعلام شد

آرتنا: برنامه نمایش فیلم‌های دومین روز از جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، روز یکشنبه 4 مهرماه اعلام شد.

برنامه نمایش فیلم‌های بخش مسابقه ایران، مسابقه پویانمایی، مسابقه فیلم‌های مستند ایران و مسابقه کوتاه، مستند، پویانمایی بین‌الملل، روز یکشنبه 4 مهرماه بدین شرح است:

پردیس ملت-سالن یک– مسابقه پویانمایی و ایران:

سانس اول – ساعت 16:30 - مسابقه پویانمایی کوتاه: فیلم های «پر عقاب- امیرمحمدزاده، باور- امیر واحدی، فناوری هسته‌ای و خیابان 204- محمدامین امامی، پسرک- مونا عبدا... شاهی، مرد جنگ- محمدامین امامی، در تیرس- مرضیه خیرخواه، نیزار- ایمان خانچی، حامل- امیرمحمد دهستانی و آزاده معزی، نافرمانی- محسن صالحی‌فرد، آنتراکت- سیدمحمدرضا خردمندان، مرد می‌خواهد- سعید فرهنگیان، بابانوئل 2- محمد حقانی، جنگ جهانی سوم- عبدالامیر سبیعی، بچرخ تا بچرخیم- رسول آذرگون»

سانس دوم – ساعت 18:45 – مسابقه ایران: فیلم سینمایی «یتیم خانه ایرانی» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی

سانس سوم – ساعت 21:30 – مسابقه ایران: فیلم سینمایی «دلبری» به کارگردانی سید جلال دهقانی اشکذری

پردیس ملت- سالن دو – مسابقه ایران و بین‌الملل:

سانس اول – ساعت  15– مسابقه بین الملل: فیلم سینمایی «سیل آسا» به کارگردانی بلال خریس از لبنان

سانس دوم – ساعت 17 – مسابقه ایران: فیلم سینمایی «جشن تولد» به کارگردانی عباس لاجوردی

سانس سوم – ساعت 19 – مسابقه بین‌الملل: فیلم سینمایی «خانه صورتی» به کارگردانی پالیتو اورتگا ماتوت از کشور پرو

سانس چهارم – ساعت 21 – مسابقه ایران: فیلم سینمایی «سیانور» به کارگردانی بهروز شعیبی

پردیس ملت – سالن چهار - مسابقه فیلم‌های مستند ایران:

سانس اول – ساعت 15: «33 سال سکوت»به کارگردانی حسین شمقدری و «رمز و راز ملکه» به کارگردانی مهدی نقویان

سانس دوم – ساعت 17: «فرمانده» به کارگردانی محمدمهدی نعمت الهی، «مردان سیاست» به کارگردانی محمد عبدی زاده

سانس سوم – ساعت 19: «هزار و یکمین سنگر» به کارگردانی امیرحسین نوروزی، «سید ابراهیم» به کارگردانی ساسان فلاح فر و «شباز میراث خانوادگی» به کارگردانی فرود عوض پور

سانس چهارم – ساعت 21: «داستان مسعود و صدام» به کارگردانی سیدرضا حسینی و «وقتی گفتند نمی شود» به کارگردانی فاطمه مرزبان و «میم مثل مسجد، آ مثل آتش» به کارگردانی زهره یزدان پناه قره تپه

پردیس ملت – سالن پنج – مسابقه کوتاه، مستند و پویانمایی بین‌الملل:

سانس اول – ساعت 16:30- کوتاه و پویانمایی خارجی: مامان مریم (افغانستان)، خلیل (پرتغال)، فرزندان جنگ (عراق)، من و تو (ایتالیا)، محمد نام اول (فرانسه)، کانادای سیه چشم من (کانادا)، یک روز در ژوئیه (ایتالیا)، یک دقیقه (اردن)، رویا (ترکیه)

سانس دوم – ساعت 18:30 – کوتاه ایرانی: «سلیمه» علی خسروی، «سرباز» علی کیوان، «برخورد از نوع نزدیک» داود جلیلی، «ماه در خانه» امیرعباس ربیعی، «گازر» سعید سلمان روغنی، «گذر» امید شمس، سیدپوریا پیشوایی، «روشنایی در پوتین» بابک نبی‌زاده، «ناکو» حسین ریگی

سانس سوم – ساعت 20:30 – مستند خارجی: «برای مادرم»به کارگردانی احمد الباز و یاسر جوادالله از کشور فلسطین و «امید در بطری» به کارگردانی هایچا لادروز از فرانسه

لازم به ذکر است، نخستین کارگاه آموزشی تخصصی «سینمای مقاومت» با حضور «مسعود فراستی» منتقد، مترجم و نویسنده با موضوع «نقد» برگزار می‌شود. این کارگاه در دو کلاس، در کلاس اول ساعت 8:45 تا 10:30 با عنوان درس «فرم و دیدن» و کلاس دوم ساعت 10:45 تا 12:30 با عنوان درس «نقد چیست-منتقد کیست» روز یکشنبه 4 مهرماه در سالن شماره سه پردیس ملت برپا خواهد شد. کارگاه‌های آموزشی تخصصی«سینمای مقاومت» به هنرجویان داخلی و خارجی اختصاص دارد.

گفتنی است چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با شعار «تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی» به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس تا 9 مهرماه در پردیس سینمایی ملت برپاست.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید